Henriëtte van Aelst SIR PETER van alle markten thuis' -c bed urn mé LADY-SPEAKER DISCJOCKEY RADIOPRAATJE IRISH STE ook op vakantie kunt u melk drinken, altijd en overal! „Nederlanders en Engelsen hebben veel gemeen" GOED BEKEKEN Onder auspiciën van de PMC Kunstmaandorkest Clubprijs I Ij,- De saus maakt de maaltijd MIJN NAAM IS SANGRIA aller-handigheidjes aller-handigheidjes aller-handigheidjes aller-handigheidjes aller-handigheidjt 2 ALLERHANDE A SEPTEMBER BRITSE WEEK BIJ AH Voor .onderweg in de aulo, voor ten dagje uit of alt tnoepje voor de kinderen: Delicata Mint Pattillet (naar Engels re cept gemaakt) zijn heerlijk frit in de mond en altijd welkom. Rol 125 gr«m markten thuis" wordt de avond vóór de uitzending opgenomen, cp dinsdagavond dus. „Zo Iaat moge lijk. om er nog de laatste tips van het Centraal Bureau van de Ne derlandse Tuinbouwveiling in te kunnen verwerken", zegt mevrouw Henriëtte van Aelst. ..Mijn mar rijdt me dan naar Hilversum er soms gaan de kinderen mee m^teTng SioeM van'ïwaam M» wie je zijn 56 jaar beslist Die vinden dat een feest en ken- niet af/iet als hij met uitgestoken nen overal de weg in de studio. ]iand glimlachend op je afkomt en Als het meezit nemen we in een t een elegant gebaar een half uur twee programma s op. r Vanochtend had ik bet over! groen satijnen clubfauteuil aan- polenta. Bulgaars is het. met maïs-[biedt in zijn schemerduistere TT HEBT HET AL GELEZEN op r; de frontpagina: de hoogste ver- tegenwoordiger in ons land van het Engelse Koninkrijk is bijzon der ingenomen met de Britse Week, die Albert Heijn van 12 tot en met 24 september in zijn 407 filialen gaat houden. Die persoonlijke afgezant van Koningin Elizabeth is de heer Peter Garran. een rijzige fi- gries, kaas en pennen saté." Volop Drenten jrkkamer in de Britse Ambas sade aan het Lange Voorhout in Den Haag. Wanneer sir Peter dan zelf schuin tegenover je gaal zit ten. zijn lange benen over elkaar slaat en rustig afwacht tot je met De man van Henriëtte van - en over de brug komt. flitst Aelst stedebouwkundig tuin- J c.;itD architect - vindt de activiteiten in die paar seeonden stilte een van zijn vrouw leuk en heeft er rijtje beelden en gedachten kris Sir Peter in gesprek met onze redacteur. DE VROUW ven de radioprogramma's (en vroeger ook van de tv) in haar Amersfoortse kamer, naast de kachel en naast „het altaar van vader": Henriëtte van Aelst—van Hasselt. „Langzamerhand heb ik een enorme bibliotheek van recepten, over efficiency in koken en over voedingsleer", vertelt ze. „De Nederlandse vrouw neemt tegenwoordig steeds meer tijd om te koken; dat gaat zachtjes een beetje de Franse kant op." volmaakt vrede mee. Ook wel, dat ze na twee en een half jaar een kleuter- en vrouwenjournaal voor de televisie gepresenteerd te heb ben, diaarmee ophield, want het werd wel van dat hele drukke. „We zijn volop Drenten", zegt Henriëtte van Aelst over haar man en zichzelf. Ze zijn gek op Drenthe. Bij Nijkerk vlakbij een ge hucht dat Peer en een ander dat Appel heet hebben ze een ge huurd buitenhuisje, waar de hele familie verliefd op is. De eigen moestuin daar is soms ook „raad geefster" voor een radiopraatje, ..En binnenkort ga ik daar met de microfoon in de hand met boerin nen praten over hün moestuinen; daar zitten ook tips in", zegt ze. OOMS STAPT ZE MET EEN MICROFOON IN DE HAND een slagersvakschool binnen of een SuperMart. Dan ineens staat ze met het opname-apparaat voor de neus van een fritesman in een dorpje of de visboer om de hoek. En wat ze daar allemaal zegt en laat zeggen, dat hoort u op woensdagochtend om negen uur door de radio in „Van alle markten thuis". Recepten zijn er ook dikwijls bij en dan schrijft een meneerMaar mag ik eerst even zeggen, dat het over mevrouw Henriëtte („Jetje", zegt haar man) van Aelst-van Hasselt gaat. door P. W. RUSSEL Gelukt'' HOOG IN EEN FLAT aan de rand van Amersfoort kijkt ze vanuit haar zitkamer op een machtig brok bas. Ze zit in een lage stoel naast een kacheltje waar een koffie'orander op staat Op de grond antieke plavuizen, een doof pot. wafelijzers, een deurknqp. achter de kachel kleine ouae tegeltjes tegen de muur. ..Het altaar van vader", lacht mevrouw Henriëtte van Aelst. „De hobby van mijn man. het verzamelen van deze zaken; hij haalt ze overal vandaan." Best mevrouw! O ja, die meneer die schreef. Dat was een ingenieur van Philips. „Beste mevrouw Van Aelst, ik zat vandaag in mijn auto en hoorde uw radiopraatje. U vertelde iets over ham en kaas en ik kon mijn auto niet zo gauw stilzetten om het allemaal te noteren, maar ik i zou toch dat recept graag hebben. Kunt u het me sturen?" Natuurlijkzegt ze, „ik vind i het heerlijk wanneer de mensen reageren". \Paar dagen geleden was het een oud-zeekapitein. Geweldig mevrouw, liet hij we-1 ten, u gaf een recept met peul vruchten. dat deed mijn hart goed; mijn hele leven heb ilc gevaren op alle zeeën van de wereld en waar ik ook voer altijd en overal heb ik peul vruchten gegeten. Het lijkt wel of ze er tegenwoordig wat uit raken en dat zou niet goed zijn, want peulvruchten houden een I mens gezond, vond die kapitein, die helemaal verliefd was op ..bruine bonen." kindertehuis en ten slotte maat schappelijk werkster bij Jeugdzorg in Brabant." Maai waarom en hoe ineens die radio? Mevrouw Van AeLst trekt aan haar sigaret ze is een stevige rookster en zegt „Ik vond dat ik al zolang thuis gezeten had en braaf het huis houden had gedaan en kindertjes groot gebracht. Er was een damesbeurs in Amersfoort en ik wilde wat doen, dus ging ik er heen. Ja, ze hadden een lady speaker nodig voor mode shows. Ik vond het doodeng, maar probeerde en, gek zèg, met- Zolang thuis De recepten die Henriëtte van Aelst vier en een half jaar lang per radio gegeven heeft in „Wat eten we vandaag" zijn niet meer te tel- Jen. Zelf heeft ze er nooit van ge droomd dat ze dit werk nog eens zou doen. „Het zat er ook niet in wanneer ik mijn vooropleiding naga", zegt ze en haar stem klinkt als twee druppels water op die van Mies Bouwman. „Ik ben apothekersassistente ge weest en later hoofd van de huis houding in een bejaarden- en een f SEIZOEN 1966-'67 5 concerten door het o.l.v. Anton Kersjes en gast dingen! Eugene Swetlanow. Solisten: Theo Olof (viool) Herman Krebbers viool Nicolai.Petrov (piano) Bella Davidovitch (piano) Jean Decroos (cello) Montserrat Cabaljé (sopraan) Concertgebouw, Amsterdam op 29 november, 7 januari, 21 januari, 10 maart en 22 april. Concertabonnement, inclusief plaatsbespreken, vestiaire en programma. in PMC-Cheques. BESTEL NU Bestelnummer C-166 een aanbiedingen van Philips en Unilever voor hetzelfde soort werk." Mevrouw Van Aelst gaat verder; ,Ik deed het een poosje, op be- sloten shows en personeelsfeest) es en zes jaar geleden begon ik hier; ook bij de ziekenomroep Golf- breker. We maakten zelf hoor-1 spelen en ik was zo'n beetje d i s c j oc k e y." Op een goede dag herinnerde Henriëtte van Aelst zich dat ze nog een schoolvriendje had bij de Avro. Ze zocht hem op en Flip van der Schalie, die erbij zat. vond haar stem wel geschikt. In de wereld van de radio weet iedereen alles van iedereen en een dag later belde Gabri de Wagt van de Vara op: Er was iemand nodig voor Marimba. „Bent d toch niet geschikt voor", zei hij later, „maar u babbelt zo gezellig, u bent iemand voor een vrouwen - Drogramma." „Een kook programma, bah, dacht ik", zegt mevrouw Van Aelst, „weer het huishouden". 's Avonds gaat ineens de tele foon: êen mevrouw uit Arnhem. ..Nu heb ik een chocoladecake gemaakt volgens uw recept en nu is hij ingezakt; ik heb vast iets verkeerd gedaan; kunt u me het recept nog eens opge ven?". Henriëtte van Aelst doet hel. De volgende dag belde de me vrouw opnieuw. ..Gelukt", riep ze door de telefoon. Prachtig gelukt en veel dank." Actueel Ze kan er nu, na zoveel jaar. geamuseerd over lachen. „Vorige zomer is „Wat eten we vandaag" veranderd in „Van alle markten 1 thuis". ,.Nu heb ik dus meer armslag. nu kan ik ook kleine reportages maken en inhaken op de actua liteit. Wanneer er ergens een kleuter vergif heeft ingenomen, dan is dat voor mij weer een teken om er iets over te zeggen. Dan ga ik praten met een arts. dan ga ik naar een kleuter school. dan interview ik een moeder met ervaring en bij el kaar komen daar dan gegevens uit die voor de luisteraars niet alleen interessant kunnen zijn. maar die ook voor veel vrouwen een waarschuwing inhouden." Ook voor het radioprogramma „Op de koffie" (woensdag- en vrijdagochtend om elf uur) maakt Henriëtte van Aelst teksten. Beetje mode. beetje vooruitlopen op de nieuwe schoenenmode, praten met een schoenenfabrikant, praten over schoolzwemmen, over wasserettes of „stoute kleuters". Vlak voor Sinterklaas een praatje over wat je op het laatste moment nog aan cadeautjes kimt maken. Kortom: actueel, voor vrouwen onder elkaar. Het monteren van haar pro gramma doet ze met de technicus zelf. De opname voor „Van alle 4»» Pikante Engelse sauzen van naam, waar ook de hotelkoks een gretig gebruik van maken, zijn uiteraard in de Britse Week van Albert Heijn vertegenwoor digd. Een goede gelegenheid om uw gastronomische kennis te verrijken. Ter meerdere glorie van uw kookkunst. De prijzen zijn, als gebruikelijk bij AH, pikant-voordelig! Worcestershire Sauce Heinz. flacon 0.029 liter 49 Worcestershire Sauce Lea Perrins flacon 0.141 liter 1.25 Ideal Sauce Heinz, flacon 170 gram .1.25 Sauce Diable Escoffier. Een van de fijnste sausrecepten van de beroemde chefkok Escoffier. Een specialiteit voor de fijn proever bij gebakken vlees of vis. flacon 160 gram 2.00 Sauce Cumberland. Escoffier. Een unieke saus, bereid uit verse sinaasappelen, citroenen en port. Uitstekend te combi neren met alle soorten wild- schotels. flacon 160 gram 3.00 Sauce Derby. Escoffier. Appe tijtelijke vruchtensaus. Bij vis- en vleesschotels, flacon 160 gram .1.50 A-l Sauce. Brand. Ideale saus om de smaak van rode vlees soorten te accentueren, flacon 227 gram .1.25 Mannite pot 0.56 liter 1.25 kras door je hoofd. U kent die hoogstmerkwaardige momenten wel. Achteraf besef je dan tot je voldoening, dat het elektronische brein van onze moderne compu ters nog maar kleine jongéns zijn vergeleken bij dit unieke mense lijke vermogen om de meest uit eenlopende feiten en beelden waar soms honderden jaren tussen zit ten de revue te laten passeren, of je wilt of niet. VISIOEN Pr--- .oemruchte Engelse zee- Slagen verschijnen plotseling hon derden ballonnen, die Londen in de laatste oorlog tegen de verra derlijke Duitse luchtaanvallen moesten beschermen één zo'n duikvlucht wordt op een ovaal vormig amfitheater ondernomen waar in de finale om het Wereld kampioenschap voetballen het En gelse elftal net het winnende doel punt scoort tegen de geduchte Duitse rivaal maar die juichende massa's op de tribunes krijgen in eens tralies voor hun gezichten, waarmee de concentratiekampen uit de Boerenoorlog op het toneel zijn verschenen Er is dan maar één seconde verstreken en toch is het beeld van dat machtige Britse wereldrijk al afgerond, het lenige rijk ter wereld, weten we nu. dat niet star vasthoudt aan het Izwart-wit patroon waarop oost en west nog steeds voortborduren. REALIST Sir Peter is een vertegenwoor diger van dat realisme, vandaar dat de diplomaat in hem boven komt als het zakelijk belang van zijn land dat vordert en omge keerd, want zün regering zal hem niet voor niets vijf jaar hebben gestationeerd als gezant handels zaken in Washington. Sir Peter zegt dan ook: „Ik kan dit initiatief van Al- bert Heijn om een Britse week te organiseren alleen maar van harte toejuichen omdat de Britse Week. die wij in Amsterdam: hebben gehouden, een verhoging van de Britse export met 20 j ten gevolge had en iedereen j weet dat hel voor ons nood- zakelijk is om onze uitvoer naar I 'het continent te vergroten. Wat mij betreft", voegt sir Peter er j met een amusant lachje aan toe. mag Albert Heijn die week j anders noemen: The week that keeps on going, maar dat zal i het. bij de Hollanders misschien niet zo goed doen." OVEREENKOMSTEN Zijn Excellentie Peter Garran jkent Nederland op zijn duimpje. Zestien jaar geleden zette hij voet .aan wal als Ambassaderaad om twee jaar later te promoveren tot I Inspecteur van de Buitenlandse Dienst. Nu heeft hij er al bijna drie jaar opzitten in de hoogste vertegenwoordigende functie. Toch is hij na vijf jaar Nederlandse er varing nog erg voorzichtig in zijn oordeel over het leven hier. „Tegenstellingen zie ik eigen lijk weinig tussen Nederlanders en Engelsen, wel veel overeen komsten. We zijn gesteld op onze privacy, zijn vredelievend, drinken graag een borrel voor het eten, zijn enthousiast voor zeilen en voetballen en als ie na een lang verblijf in het buitenland weer voet op vader landse bodem zet, weet je ten minste dat je vrienden niet in de gevangenis zitten ten gevolge van een kabinetswisseling!" „GEEN VOORKEUR" De laatste vraag is van culinaire aard. „Waar houdt u meer van: van het Engelse of Nederlandse ont bijt". Hij twijfelt geen seconde. „Ik heb écht geen voorkeur", zegt hij los jes en als hij merkt dat wij daar even een vraagtekentje bijzetten, komt hij in zijn volle lengte over eind en garandeert: „Ik vind ze al lebei heus even lekker!" Ook in kleine zaken lijkt sir Peter ons een groot diplomaat! naam!) zoti typisch Ei recht. Het bestaat uit lj ui, wortel en aardappe de nodige kruiderijen. Ht heerlijk suddergerecht makkelijk kunt aanvulh Stel dat u het geheel iets nj kener van smaak wilt Het is u natuurlijk bek het lam en de knoflook voortreffelijk begrijpen. Aarzel dus niet om er m vleugje knoflook bij te evenals wat gebakken (licht bruin van kleur), de pepermolen met de reis en voeg bij de inh twee halve of een ht rustig nog wat extra vooi te worteltjes en aardappe Strooi er tot slot even serveren wat fijngehakte lie over. U zult een fe Irish Stew opdienen! ROYAL SCOT SHORTBRE^ T~\IT ZIJN flinke stevi *-* terkoekjes, niet ot ven zoet, waardoor ze goed zijn als begeleidU het kopje thee na schi De bekende firma F r e an Co. Ltd. v& digt ze en AH zorgt em dat ze bij u, ten pleziei |k uw gezin, in huis kome 'rl T T herinnert zich misschien dat ik een "*1 geleden eens een recept van R g r i a" heb gegeven. Inmiddels was Ik zelf een tijd in het land waar men deze verrukkelijke (bijna nationaal te noemen» drank serveert en savoureert en ik onder vond hoeveel variaties op dit thema men wel tegenkomt. Het grondpatroon van de „sangria" is rode wijn waarin vruchten en blokjes ijs, zodat een zeer verfrissende drank ontstaat. Maar zie: er gebeurt meer. IJET EENVOUDIGSTE is de volgende combinatie: op een halve liter rode tafelwijnsnijdt men een banaan in plakjes plus een halve citroen (ongeschild) in kwart schijfjes, dan gaan er twee koffielepels suiker bij, wat ijsblokjes en dan roert men ei- ferm in. Dit alles gaat in de „sangria" kan die meestal van glas is, zo dat ook het oog er het nodige ple zier aan beleeft. Bij het uitschen- ken houdt men een tafellepel voor de tuit. zodat de vruchten niet in het glas plonzen en later vist men de schijfjes banaan eruit die dan eveneens in het glas belanden. Variaties: Voeg er een glaasje cognac bij 'hier neme men daar voor een „Vieux") en een sinaasap pel die ook niet gepeld wordt, maar evenals de citroen in stukjes wordt gesneden. Iets meer suiker indien men van zoet houdt. Nog lekkerder Bijzonder heerlijk wordt het ge heel wanneer men er ook nog verse aardbeien, kersen en stukjes abrikoos en perzik bijvoegt. Ook appel (ongeschild, maar wel goed van het klokhuis ontdaan) in stuk jes doet het in de „sangria" won derwel. Leuk is de fantasievolle manier waarop de kan met inhoud geser veerd wordt. Als er kersen inzit ten dan zoekt men .mooie dubbele uit en hangt die in een krans op de hals van de kan. Of men garneert met slingers van sinaasappel- en citroenschil len. die dan uit de kan omhoog lijken te spiralen. Ze geven me teen nog een extra geurigheid aan het geheel. Geen vruchtenbowl De feestelijke vruchtendrank moet u vooral niet verwarren met onze vruchtenbowl want daar gaat men uit van een lichte witte wijn en spuitwater, terwijl het ijs er geen rol in speelt en men het eet met een lepeltje. De „sangria" is voor alles een drank en het eten van een deel van de vruchten geschiedt pas later. Overigens bestaat er nog een andere soort ..sangria" die heel wat meer alco hol bëvat en daardoor meer naar de longdrink gaat. Deze vorm wordt individueel in een long drinkglas klaargemaakt. Variatie In het glas gaan: een half schijfje citroen, een half schijfje sinaasappel, twee gekonfijte Bi- garreaux (een rode en een groe ne), een scheutje Cointreau, evenveel Vieux, een klein scheut je citroenlimonade (geen si roop), een klein scheutje sinaas appellimonade (geen siroop), ge wone rode wijn, twee schepjes suiker. Goed roeren en aanvul len met wat spuitwater. Eén ijsblokje hoort er ook in. Heer lijk! Paprika Kip-chip N.V. "SUN" atieenverkoop Nederland - Amersfoort - Tel. (03490) 1 KROEPOEK voor uw rijsttj' en festiviteiten Met BEDUM INSTANT MELK hebt u direkt hee verse volle melk bij de hand. Bedum Instant lucht-, licht- en waterdicht verpakt - dus maande houdbaar. Licht in gewicht - daardoor gemak mee te nemen. Oplosbaar in koud en warm A LLEREERST MOET ME A een bedankje van bet hart aan alle lezers en lezeressen die me de afgelopen maand weer brieven vol tips en raadge vingen zonden. Het is werke lijk verrassend te merken hoe veel belangstelling er voor deze rubriek bestaat, en dat niet al leen, het is ook hartverwar mend te constateren dat er zo veel handige, vindingrijke mensen zijn die de moeite ne men ook anderen van hun ideeën te laten meeprofite ren. Gevulde huwelijksntand Mevrouw M. Nijdam-Van Es uit Amsterdam schrijft: ,^.ls moeder van een zoon en drie dochters zou ik graag de volgende tip aan u doorge ven. Bij de grote cadeaus die de kinderen krijgen als ze gaan trouwen, bedenk je als moeder graag iets voor de huishouding, bijvoorbeeld voor de linnenkast o;,' de keu ken. Toen mijn derde dochter ging trouwen dacht ik aan het volgende: Ik kocht een stevige boodschappenmand en daar deed ik voor J' 25 aan boodschappen in. Daar door had ze de eerste week geen uitgaven bij de kruide nier (lees Albert Heijn)." Een reuze idee mevrouw. U liet ook uw dochter als piep jong huisvrouwtje op deze ma nier tevens kennis maken met de we mogen het heus wel zeggen uitstekende AH-pro- dukten. U bent een eerste klas ambassadrice voor een goede zaak. Koffer met etages TN DEZE VAKANTIETIJD A blijkt weer dat kofferspak- ken een kunst is die niet ieder een even goed verstaat. Dik wijls zit, wat we het eerst op reis nodig hebben, helemaal on derin, met het gevolg dat de prachtig gepakte koffer in een mum van tijd een chaos ver toont. Mevrouw Van Dongen uit M a a s d r i e 1 schreef me dat ze haar lichtgewicht koffer tje met rits in etages verdeelt met behulp van karton dat con dom een centimeter smaller is dan haar koffer. Moet er iets onderuit de koffer gepakt wor den dan tilt ze de afdelingen er een voor een uit. waardoor al les netjes op zijn plaats blijft. Baby-badkuip-zitje „TEDERE MOEDER WEET A hoe moeilijk het is kleine baby's in een badkuip te was sen", vertélt mevrouw Jongs- ma uit Sneek. „Natuurlijk zijn er kleine babybadjes, maar daarin kunnen de woelwaters net zo goed onderuit glijden. Ik neb er iets op gevonden, waar ik veel gemak van heb. Ik kocht een goedkoop soort ba by-autozitje, een aluminium fra me met een canvas zitje waarin geen karton is verwerkt, en dat hang ik gewoon aan de rand van de badkuip. Baby zit niet alleen reuze veilig, maar hij is ook veel gemakkelijker te was sen want nu heb ik twee han den vrij." Een geweldige tip, mevrouw Jonsma, maar ik móet toch een woord van waarschuwing laten noren. Laat baby nooit zonder uw toezicht in het zitje. Als de telefoon gaat of er belt iemand aan de deur, haal baby dan toch eerst uit het water voor u wegloopt. Je weet ten slotte nooit... Een ,gouden" frituurtip Een heel lieve brief Kr »eg ik van mevrouw A. G. v*n Orden-Van Dijk uit Zandvoort die al meer dan rijftig jaar klant is van Alb#/t Heijn. Zij stuurde mij dan ook een „gouden" tip. ,,'t Ga»/ over het bakken van cro- quïf.ten en bitterballen, wat ve le huisvrouwen tegenwoordig zo graag doen. Het vervelende is echter dat onder in de fri tuurpan altijd kruimels blijven liggen die op het laatst roet zwart worden en het vet een bittere smaak geven. Dit is, zonder vet te verliezen, heel gemakkelijk te verhelpen. Wan neer het vet niet meer heet is, maar nog wel dim, giet ik koud water in de frituurpan. Als het vet gestold is schep ik het met de schuimspaan uit de pan en droog ik het met een schoon doekje af (Papier van de Edet-keukenrol gaat ook heel goed. CV.). Onder in de pan blijft het water met de krui mels over, wat gemakkelijk is weg te spoelen. Zo heb ik altijd een schone pan en gaat er niets verloren." Ik kom graag eens bij u cro- quetten eten, mevrouw. Ik heb zo'n idee dat ze heerlijk sma ken. Geen wilde meer TpENSLOTTE nog een paar tips van een ex-mannequin. Iedere vrouw kent de ervaring van een geruïneerd kapsel bij het passen van jurkjes. Is het toch al een enerverende bezig heid een nieuwe jurk aan te schaffen overigens toch wel een prettige na het tiende jurkje dat gepast is, voel je je een halve wilde met een hoog rode kleur en piekharen. Hoe de mannequin dat doet? Ze windt eenvoudig een lange shawl rond haar hoofd en geen haartje uit de krul. Gevolg, je voelt je niet zo gauw warm en verloren en hebt een nauwkeu riger indruk of een model je staat. Het volgende handigheidje leerde onze mannequin van haar vader. Hij moest telkens haar vastgekleefde flesjes nagel lak voor haar opendraaien, tot dat hij haar de raad gaf een beetje nachtcrème in het dopje te smeren voordat dit weer op het flesje ging. Van toen af kon ze de flesjes desnoods met haar pink opendraaien. Van pa kreeg ze trouwens ook een oud pijpenrek, waarin ze haar flesjes nagellak on dersteboven ophangt. Hierdoor blijft de lak mooi egaal van kleur en lijkt het wel of ze niet zo gauw dik wordt als anders. In de flesjes met parelmoer- lak doet ze ten slotte een paar fietskogeltjes om de lak mooi gemengd te houden. En zo lang de lepel. WAT IS DAT TOCH grap- pig, twee dames schreven me onafhankelijk van elkaar een tip over het gebruik van lepels bij het koken. Wel een bewijs dat dit voor tal van huisvrouwen een probleem is. Natuurlijk moet er bij het ko ken in de pannen geroerd wor den. Mevrouw Wit uit Lands meer moppert dat de lepel altijd in de pan zakt, zo gauw ze even haar hoofd omdraait. Ze boog daarom de steel van een metalen lepel aan de bo venkant als een haakje om, zodat deze voortaan achter rand van de pan blijft han| Mevrouw B e r t e 1 s Alkmaar haalt de lepel uit de pan, maar legt hem volgens op een frisse spons boven op haar gasfornuis 1 „Het voorkomt een hoop klieder" schrijft ze, „en dl bij staat het wel aardig, meer daar je tegenwooi van die leuke gekleu sponsen kan kopen. Na koken is de spons een-tw drie uitgespoeld en klaar t! een volgend gebruik." Dat was het dan weer vandaag. Schrijft u me als u goede raad hebt door te gevi Alle tips zijn nog steeds van hl welkom. Denk niet, ach dat is niks, dat weten ze allang het een goede tip is, zal ik I graag in dit rubriekje opnemen.) adres is: Ciska Verheul, redM AllerHande, rubriek Allerhafl) heidjes, Harstenhoekweg 189, S» veningen.

Allerhande | 1966 | | pagina 2