Kijk! Staat uw kind op een van deze foto's AH-KwaliteitS' garantie sluit alles in! 't Plein in Den Helder krijgt allure LIFE PLATEN - KOOKBOEK Jubileumprijs ƒ15.- Profiteer van dit unieke aanbod m JAAR AH - ZELFBEDIENING Dan ligt er in de Albert Heijn SuperMart een verrassing en een originele foto voor u klaar Onlangs heeft onze fotograaf wat plaatjes van spelende kinde ren gemaakt in de omgeving van de nieuwe SuperMart. Hij heeft heel wat kinderen in zijn lens gevangen. Hoe zal groei verder gaan? GEOPEND Lichte en klassieke muziek in de AH-Discotheek DIEPVRIES KABINET op brede basis Charme en gulheid Gediplomeerd drogiste staat voor u klaar Per pak is veel voordeliger rIEDER UUR KANS OP-, IEEN VERRASSING1 Klant of geen klantZó bestelt u het ter gelegenheid van ALLERHANDE OKTOBER 1964 <5 Z AN f> PAULOWNA CAUAfc «V.O •EC»Ei*T.C is een paraat, d alleen d Maar wie het zijn Daarin schuilt de verrassing. Staat nw kind op een van deze foto's, ver voegt u zich dan hij de bedrijfs leider van de nieuwe Albert Heijn-SuperMart na de opening. Hij zal u dan gaarne een smake lijke verrassing en een afdruk (groot formaat) van de originele foto overhandigen. ROEIT UIT DEN HELDER-VAN-NU EEN ENORME STAD? Er is door de jaren heen op Den Helder als woonstad gemop perd. Ten dele terecht. Wat immers had die enigszins wonderlijke- stad-vol-ambtenaren te bieden? Men moest daaromtrent zijn oor te luisteren leggen bij de marinemannen. Niet zelden kreeg men dan contact met in Nieuwediep geplaatsten, die het echter in Amsterdam, Den Haag, Hilversum of Rotterdam juist zo uit stekend naar de zin hadden. En dan moesten zij de marine- leiding wenste het plotseling naar het puntje van Noord- Holland, dat „vergeten oord", dat „met kranten dichtgeplakte dorp", dat windnest varo een Den Helder. deme zijde: „De bejaarde van thans wil middenin de maat schappij blijven staan, al is hij gepensioneerd en neemt hij niet langer aan het arbeidsproces deeL Zo'n oud dametje wil naar buiten stappen en de mensen zien, het verkeer waarnemen, een boodschapje doen. Men voelt zich niet zo oud meer als vroe ger op dezelfde leeftijd het geval was. De bejaarde wil niet wor den weggedrukt, hij wil de harteklop van zijn stad hóren!". En Albert Heijn is zo'n enorm bedrijf, dat mede die levendigheid verzekert. Dat zijn grote deuren zal openzetten voor dat bood schapje, dat „wipje" naar de over kant middenin de maatschappij, die bruist en meer gaat bruisen wanneer Den Helder met zijn 53.000 inwoners nog verder gaat uitbreiden. Die uitbreiding, die verdere groei, is men beseffe het geen eenvoudige aangelegenheid. Wie in de krant de raadsversla- gen volgt, zal waarnemen, dat het gemeentebestuur doet wat mogelijk is. Het neemt actie, maar is aan handen en voeten gebonden. Er is geen geld, goed keuringen van het rijk komen moeilijk af, het één houdt ver band mei het ander. GELUKKIG is er onnoemelijk veel verbeterd. Het vertrou wen in Den Helder is gegroeid en groeit nog steeds. De opening van Albert Heijns SuperMart aan het riante Julianaplein, zo kort na de verwezenlijking van de grote zaak in Nieuw-Den Helder, moge daar van mede het bewijs vormen. En in het algemeen: er is een geslaag- verschuiving naar een totaal nieuw winkelcentrum, zonder dat de „oude kern" verloren gaat. Ko ningstraat, Spoorstraat, Keizer straat blijven een grote taak ver vullen; de winkeliers daar behoe ven niet de minderen te worden van hen, die in de Beatrixstraat en aan het plein domicilie hebben gezocht. Want hoe gezellig is het totaalbeeld! Een waar centrum De winkelmogelijkheden voor de huisvrouwen in de centrum- straten, gecombineerd met bij voorbeeld een bezoek aan het plein! Dat plein krijgt langza merhand gestalte! De HEMA, Albert Heijn, de schouwburg, de gebouwen van politie, brandweer en sociale zaken, straks de bio scoop, een bankkantoor, aan de overkant het bejaardencentrum, in de toekomst nabij de water toren het nieuwe hotel Bellevue. En ondanks dit alles zal er kritiek blijven. Bijvoorbeeld: „Wie plaatst er nu een bejaar dentehuis aan zo'n plein!?". De meningen zijn uiteraard ver deeld. Daar is de zeer grote groep, die zegt: „Bejaarden be horen thuis op een rustig plekje met mogelijkheid tot wandelen, natuurschoon, een stil plekje; zij hebben behoefte aan rust." Maar de andere stroming beziet de zaken wellicht van de mo- Groeiend Den Helder nam deze zomer zijn uit particulier initiatief geboren sporthal gebruik. Hoewel het nieuwe seizoen nauwelijks is begonnen, hebben zeer velen al waargeno men, hoezeer de plaatselijke sportwereld met dit gebouw is vooruitgegaan. halve vertrouwen mocht hebben in weer een toekomstmogelijk heid: Industrie, faciliteiten. Ge deputeerde Staten kwamen met een Commissie Balgzand, de ge meente Den Helder en zijn stedebouwkundig adrjiseur, prof. Wieger Bruinwachtten niet af. zij waren al aan het werk. Er verscheen een uitbundig plan tot inpoldering of althans een gedeelte ervan van het Balg- zand. Industrieterrein, een haven ervoor, groeikansen tot 250.000 inwoners? Wij geloven, dat men mèt het gemeentebestuur enthousiast mag zijn. Zonder voorbij te lopen aan de belangen van de Koninklijke Marine en haar per soneel, moet men hopen op dat nieuwe, dat wellicht gestalte krijgt en Den Helder" minde!? eenzijdig zal maken. Misschien komt er niet die stad met 250.000 inwoners, maar zeker is de uitbreiding naar het zuiden (verder dan „De Schoo- ten") en even zeker moet het onzes inziens zijn, dat Nederland i uit zijn jas zal groeien en dat alleen daardoor al inpoldering van het Balgzand (of een gedeel te ervan) niet kan uitblijven. En zo dromen wij wat rondom de opening van de nieuwe Su- pefMart van Albert Heijn aan het Julianaplein, kijkend naar alle kanten, rekening houdend met de mogelijkheden die be- slist aanwezig zijn, gebaseerd op i een goede ontwikkeling zonder meer. Die ontwikkeling is natuurlijk niet te stuiten; in dat verband kan het vooralsnog alleen maar worden betreurd, dat zakenlie den veelal niet uit de voeten kunnen op de manier zoals zij zich die wensen: snel. Vandaar ook die nieuwe kansen met Den Helder als kerngemeente, want al moet men afwachten of de industrie de stap naar N^Kands eerste marinebasis zal dWn, het is genoegzaam bekend, dat een kerngemeente extra faciliteiten geniet. Treden wij echter niet die per in de toekomst, al moet die voor Den Helder verze kerd zijn. Vooralsnog de reali teit, waarin de opening van Albert Heijn aan het Juliana plein nieuwe, belangrijke perspectieven opent! Nog niet zo lang geleden achtte men het onmogelijk, doch ook dit plan zal in Den Helder worden gerealiseerd: Een motel. Het zal vóóraan de Jan Ver- faïUeweg, niet ver verwijderd van de nieuwe bungalow van de burgemeester worden gebouwd. De AH-SuperMart is da gelijks zonder onderbreking geopend van 8.30 tot 18.00 uur, uitgezonderd 's maan dags- Dan zijn wij geopend van ^^uur 's middags tot 6 uur. Ter illustratie van het Balg- zandplan van prof. Wieger BruiH deze foto. Een zeehaven industriegebied, aansluitend aan het nieuwe marine-etablisse ment: dat is de bedoeling. Een toekomstdroom? In elk geval een basis waarop verder zal worden geborduurd. Plan Balgzand Den Helder, blij met zijn Koninklijke Marine, waagt niet temin een oogje aan het Balg zand. Het hunkert naar industrie, die ruimere mogelijkheden kan bieden en meer geld in de la zal brengen. Burgemeester mr. G. D. Rehorst en zijn wethouders toonden voortvarendheid, ander maal, toen bekend werd, dat de staatssecretaris van Economische zaken in zijn plannen Den Hel der als kerngemeente had be stemd. De vlag werd uitgestoken. Men wist immers dat een zo gewichtige zaak was uitgekiend, ruim tevoren, en dat men der- 'TOPHITS voor tieners, o.a. 1 Beatle-successen, kinderlied jes (o.a. van Annie M. G. Schmidt), sprookjesplaten (met de meest bekende sprookjes), maar ook de Populaire Klassie ken zult u er vinden. Allerhande plaatjes met ruim 20 minuten muziek voor slechts 3,95 om uit te kiezen en ca deau te geven of uw eigen pla- tenvoorraad mee aan te vullen. STEEDS meer neemt de machi ne het werk van de mensen handen over. Ook in de levens middelenbranche gebeurt dat, in de laatste jaren zelfs in vrij snel tempo. Maar hoe feilloos die ma chines ook zijn, soms kunnen klei ne storingen optreden, die on danks scherpe controle niet te voorzien zijn. Klant blijft altijd koning WIE BIJ ALBERT HEIJN koopt en toevallig want het behoort tot de zeer hoge uitzon deringen pech heeft en net een potje jam koopt, dat niet hele maal gevuld is of een tube, waar van de rand niet gepakt heeft, be hoeft beslist geen pechvogel te blijven. Want Albert Heijn geeft een volledige garantie. HET AH-diepvrieskabinet op bre de basis geeft antwoord op tal van huishoudelijke problemen. In de nieuwe SuperMart kan men letterlijk en figuurlijk zelfs spreken van een extra-brede basis. Een grote diepvriesvitrine herbergt een keur van diepvriesartikelen. Een kennismaking met dit kabi net levert altijd iets goeds op. Kip, poulet, complete maaltijden, vissoorten het is slechts een deel van het enorme assortiment. Een greep uit de grote sortering diepvriesgroenten leert dat een gang naar de AH-SuperMart nimmer tevergeefs behoeft te zijn. Spinazie, sperzieboontjes soepgroenten, tulnerwten, dop erwtjes in verschillende grootte en nog vele andere groenten en ook fruit vullen de grote diep vriesvitrine. Zeer populair zijn de uitstekende en goedkope kroketten en bitter ballen. Onbetaalbaar zijn de voordelen van deze diepvriesvitrine. Alle arti kelen die u hieruit betrekt zijn immers voor honderd procent vers. En wanneer u geen koelkast heeft is een pakje diepvriesgroente of -fruit, tijdig in een krant gewik keld en op een koele plaats ge borgen, nog vele uren te bewa ren. QP DE OPENINGSDAG van de nieuwe SuperMart zul len charmante jonge dames als gastvrouwen van Albert Heijn optreden. Zij zullen de bezoek sters en ook de bezoekers natuurlijk met versnaperin gen verrassen. Wie levensmiddelen koopt bij Albert Heijn, die niet helemaal aan de verwachtingen voldoen, krijgt het volle bedrag prompt en zonder enige bedenkingen terug. Aarzel niet, zo vraagt Albert Heijn ook aan de klanten van de nieuwe SuperMart, mocht er „iets zijn", ga naar de bedrijfsleider, want Albert Heijn is er natnnrlijk alles aan gelegen een ieder, ook in de sporadische uitzonderings gevallen van het pechduiveltje, tot volle tevredenheid te bedienen. Voor honderd procent. DE AH-SUPERMART heeft in een aparte afdeling een ruime sortering drogisterijartikelen, ge neesmiddelen en cosmetica. De drogisterij staat onder de hoede van een gediplomeerd drogiste die de klanten zowel op het gebied van eenvoudige me dicamenten en verbandmiddelen als over cosmetica volledig kan advi seren. Geneesmiddelen worden over de toonbank verkocht. Met het oog op kinderen is het beter deze me dicamenten niet via het zelfbedie ningssysteem te verkopen. Al uw schoonheidsartikelen als crèmes, lotions, poeder, oog-make- up, lippenstiften, talkpoeder, bad zout, home permanent, nagellak, shampoo, tissues, zeep en noemt u maar op, kunt u zelf uitzoe ken. Maar ook de heren kunnen hier terecht. Voor scheerzeep en scheermesjes, droog-scheercrème, after shave sticks, lotions enz. r-ATCR WEIGHT" noemen ie Amerikanen het systeem, dat Albert Heijn ook bij de nieuwe SuperMart heeft inge voerd Klaar gewicht voor vlees waren. Niet langer koopt men precies een ons ham of worst, waar halve plakjes bijzitten om aan het juiste gewicht te komen. Alle vleeswaren koopt men uit sluitend in hele plakken, wiaarbij dus schadelijke halve plakjes zijn uitgesloten. Op ieder pakje staat precies het gewicht aangegeven en de prijs die men moet betalen. Een volautomatisch rekenende weegschaal bepaalt het juiste ge wicht en feilloos de juiste prijs. Keurig verpakt liggen in de ge koelde vitrines de vleeswaren voor u gereed en u kiest precies het pakje dat u het beste lijkt. Met AH-vleeswaren hebt u thuis geen problemen meer met kleine of halve, minder gewenste plakjes. Gedurende enkele weken geeft de wonderklok in de nieuwe AH-SuperMart elk uur kans op een gratis artikel aan alle bezoe kers, die op dat moment in de SuperMart aanwe zig zjjn. De wonderklok vernuftig ap- dat meer doet dan de tijd aanwijzen. De klok wijst ook gratis verrassingen aan, zonder zich daarbij door iemand te laten beïnvloeden. Elk nur gaan er snel achter elkaar lampjes branden achter gekleur de vakjes. Blijft er een lampje branden achter een van tevoren bekend gemaakte kleur, dan be tekent dat voor alle in de winkel aanwezige klan ten een extra-verrassing. Op welk uur dat zal zijn, kan niemand van tevoren weten. De klok doet dat geheel automatisch. Let daarom scherp op die wonderklok in de AH-SuperMart! De eerste week worden op aanwijzingen van de wonderklok gratis tabletten chocolade uitgedeeld. In de volgende weken weer andere leuke verrassingen. Vandaag al kunt u dit prachtige Platen-Kookboek bestellen. Ook als u geen klant van Albert Heijn bent, kunt u van dit unieke Jubileum aanbod toch profiteren! Doe het zo: POSTGIRO (voor rekeninghouders): Maak 15,— over op postgiro rekening 416905 ten name van Albert Heijn, Life Platen-Kookboek, Zaan dam. Het boek wordt u franco toe gezonden. MET BON (hiernaast afgedrukt): Besohikt u niet over een giro rekening? Vul dan de bon in. AH zendt u dan een volledig ingevuld girostortingsbiljet. Hierbij bestel ik het Life Kookboek voor de speciale Jubileumprijs van 15.Het ver schuldigde bedrag zal door mij na ontvangst van het stortingsformulier worden voldaan. Naam: Adres: Woonplaats: (Deze bon uitknippen en op een met 10 ct. gefrankeerde briefkaart plakken. Adresseren aan PMC, Postbus 175, Zaandam.) (Zie pagina 4.)

Allerhande | 1964 | | pagina 2