Ieder jaar komen er meer gasten Deze moet u proberen! r: 1? Albert Heijn Nieuwe AH-SuperMart past bij Bergen Vleessalade 'n MOEILIJKE FUNCTIE Bedrijfsleider Rijvordt maakte AH in Bergen groot 179 Kom ook naar Pracht van 'n winkelpaleis CARRIÈRE VAN OPBOUW ALLES VOOR UW TUIN Wilt U een kleine Keukenhof van uw tuin maken 30 ct 25 c Perla Americana, de nieuwe, exclusieve koffiemelange van Albert Heijn, is nu al een grandioos succes gebleken. Niet te verwonderen. 0 Perla Americana is een melange, krachtig en bijzonder fijngeurig van karakter, samengesteld uit de fijnste koffiesoorten van Midden-Amerika, door AH geselecteerd. Heel Nederland gaat er van genieten: de Perla Americana- serie is nu compleet. Hoe u ook koffie zet, er is altijd 'n Perla Americana voor u. Een weergaloos lekkere koffie. IP Die móét u proberen! 79 179 69 Voor het eerst in Nederland: één melange voor alle manieren van koffiezetten AA Delicatessen- counter WELKOM VOORDEEL GRAM 40 4 ALLERHANDE JUNI 1964 IV/TR. P. J. ZOMERDIJK IS NU ongeveer twee jaar voorzitter JVJ- van de V.V.V. Bergen (niet te verwarren met de V.V.V. Bergen aan Zee). Hij is na wat rumoer en een beetje onenig heid in de gelederen van de organisatie, de jonge opvolger geworden van de inmiddels helaas overleden vermaarde Ber- genaar Johannes Broersma, die de V.V.V. Bergen na de oor log heeft opgebouwd en groot gemaakt. O ja, er was wel behoefte aan jong bloed in het VW-bestuur en de leden beslo ten twee jaar geleden met grote meerderheid het in zijn geheel te vervangen door jongere krachten, die allen niet economisch gebonden waren aan de belangen van het toerisme in Bergen. Mr. ZOMERDIJK stelde zich voor ten hoogste anderhalf jaar beschikbaar om in gezamen lijk overleg tussen het nieuwe be stuur en de verschillende belan- gencommlssies enige reorganisa ties door te voeren. De laatst ge houden algemene ledenvergade ring koos hem met overgrote meerderheid opnieuw tot voorzit ter en hij aanvaardde zijn moei lijke taak met veel elan. Het presidium van de VW-orga- nisatie in Bengen is beslist geen sinecure. Het vraagt een zeer kundig en tactvol beleid. Ten slot te leeft het overgrote deel van Bergens bevolking van het vakan tieseizoen en het toerisme. Beide zijn voor Bergens bevolking en nijvere middenstand, hoteliers en pensionhouders brood" of met een wat minder hard klinkend woord business". Het is begrij pelijk, dat velerlei belangen el kaar dikwijls raken, kruisen, maar ook wel eens dreigen te botsen. Wij hebben mr. Zomerdijk op een zonnige ochtend bij een ge zellig gesprek in de fraaie tuin van zijn riante bungalow aan de Kievitslaan 22 naar zijn moeilijke bestuurstaak geïnformeerd. „Meer nog dan enige andere vakantieplaats van gelijke aard heeft Bergen vooral een goede VVV-organisatie nodig", meent mr. Zomerdijk. Het ledental is in de afgelopen jaren belangrijk toegenomen, maar het bestuur betreurt het toch, dat nog vele belanghebbenden bij het toe risme en vakantiehoudende pu bliek pertinent weigeren tot de VVV toe te treden. Zij profite ren naar de mening van de VVV- voorzitter nog steeds van de vruchten, die anderen heb ben gekweekt en nog bezig zijn te kweken. Stijging Met enige trots liet hij ons de steeds stijgende cijfers van hét gastenbezoek zien. Vorig jaar was een topjaar, maar dit jaar zal het aantal gasten ongetwij feld stijgen. Alles wijst daar op, meent mr. Zomerdijk. Er wa ren al vroeg in het jaar tenden sen waaruit afgeleid kan wor den, dat het een drukke zomer gaat worden. ,,En laten we eer lijk zijn. Bergen moet het daar van hebben". Overigens laat het VW-bestuur in samenwerking met de verschillende commissies zich er alles aan gelegen liggen de gasten een heerlijke vakantie vol rust, maar ook ontspanning te bieden. Het streven van het VVV-be- stuur is er vooral op gericht, Bergens gasten naast een over stelpende rijkdom aan natuur schoon, bossen, duinen, weiden en heiden, grenzend aan het wijde Noordzeestrand met zijn frisse zil te zee, ook culturele recreatie, ontspanning en amusement te bieden. Amusement Daarvoor zorgt vooral de com missie „Zomerfeesten", die ook dit jaar weer een select program ma heeft samengesteld, dat voor een groot deel plaatsvindt in het ryE HEER J. H. RIJVORDT (57) is de man die Albert Heijn in Bergen groot gemaakt heeft. Begonnen in een klein winkeltje in de Stationsstraat, maakte zijn stuwende kracht de vestiging van een moderne zelfbedieningszaak aan het Plein in Bergen noodzakelijk. En ook daar namen de omzetten van jaar tot jaar snel toe. Dat ging zelfs zó hard, dat vier jaar na de opening van die nieuwe zelfbedieningszaak alweer een verdere sprong moest worden gemaakt: het besluit viel om in Bergen een AH-SuperMart te vestigen. rVAT IS VOOR het grootste deel L-» allemaal het werk geweest van de heer Rijvordt, die onvermoei baar als bedrijfsleider de aan hem toevertrouwde zaken tot ongeken de bloei wist op te voeren. Alle re den om bijzonder trots op te zijn, maar toch schuilt in die prachtige ontwikkeling voor de heer Rijvordt ook een glimpje tragiek. Niet alleen dat de zelfbedie- ningszaak. waaraan hij zjjn hart heeft verknocht, door de opening van de grote SuperMart gesloten zal worden, maar vooral ook door dat de ontwikkeling tot de vesti ging van een SuperMart conse quenties voor zijn huidige werk meebrengt. De heer Rijvordt die over drie jaar wordt gepensioneerd, kon we gens de korte tijd die hem nog van zijn pensionering scheidt met in aanmerking komen voor de op leiding bedrijfsleider SuperMart. Zo'n opleiding vergt namelijk on geveer twee jaar. Grote waardering Hij woont al twintig jaar in Bergen en deze plaats is, kunnen we wel zeggen, zijn tweede liefde geworden. De heer Rijvordt zal de komende drie jaren een andere functie in het AH-bedrijf gaan ver vullen, maar volgens zijn wens en in overleg met de directie van Al- bert Heijn, die grote waardering heeft voor de wijze waarop hij ve le jaren zijn taak heeft verricht, m Bergen blijven wonen. In zijn fraaie woning boven de zelfbedieningszaak van AH aan het Plein in Bergen vertelt hij ons het een en ander over de groei van Albert Heijn in Bergen. „Op veertienjarige leeftijd be gon ik als kruideniersbediende in Amsterdam", zegt hij. „Ik ben altijd in die branche gebleven. Direct na de Tweede Wereld oorlog werd ik door het bedrijf van Van Amerongen, waar ik toen werkte, overgeplaatst van Amsterdam naar het filiaal aan de Stationsstraat in Bergen. Toen Van Amerongen in 1950 door Albert Heijn N.V. werd overgenomen, kwam ik dus in dienst van AH. Het winkeltje in de Stations straat in Bergen was klein. Wij moesten dag in dag uit worste len met de ruimte in dit zaakje van 16 bij 7 meter. Maar de omzet steeg voortdurend. Dat kwam. mede door de service aan en de persoonlijke behandeling van de klant." De heer Rijvordt geeft daar ty perende voorbeelden van. Nu nóg krijgt hij brieven uit Zweden, Duitsland en andere Europese landen, van toeristen die in Bergen hun vakantie doorbrachten, en altijd bij hem gingen kopen. In 1959 besloot Albert Heijn het winkeltje te sluiten en een zelf bedieningszaak aan het Plein te openen. Drukte van belang J. H. RIJVORDT stuwende kracht MR. P. J. ZOMERDIJK voor de gasten prachtig gelegen openluchttheater aan de Breelaan, of bij slecht weer in het nabij gelegen „Duin- vermaak". Dat programma vermeldt o.m. op zaterdag 5 juli de ,.Rudi Ca- rell-show". 18 juli is er een Jazz festival. Weer een week later vin den we er een amusementsavond, waarbij Willeke Alberti, Rita Co- rita, Bueno de Mesquita enz. op treden en de week daaropvolgend, op 7 augustus, houdt Willem Duys er een talentenjacht. Maar ook voor de jeugd is er goed gezorgd. Naast de talrijke evenementen die voor de kinde ren op het programma staan, vormt het optreden van Pipo de Clown, op zaterdag 5 juli een hoogtepunt. Pipo kreeg vorig jaar in een soortgelijk optreden ruim 3000 kinderen in het openlucht theater. Ook sport Maar verder zijn er natuurlijk tal van andere attracties. Ver schillende lampionoptochten, een verlichtingsavond, sportevenemen ten, zoals een paardesportdag en tochten en andere feesten op en rond het Plein en dan zijn er nog de verschillende tentoonstellingen van in Bergen woonachtige kun stenaars. O.m. de 75-jarige me vrouw E. Reitsma-Velenca. Zij houdt bijvoorbeeld in Kranenburgh aan de Hoflaan een zeer interes sante tentoonstelling van haar prachtige schilderwerk. Deze ex positie wordt opgeluisterd door werk van Marijcke Visser (plas tieken in steen en hout en edel smeedkunst). Op het Plein treedt de> hele zomer het toekende Mime- theater op van Will Spoor. Ove rigens bieden ook de vele restau rants kunstexposities en een keur van amusement. Neen, Bergen is niet helemaal die stille en rustige vakantieplaats die het lijkt. Al noemen de Duit se gasten Bergen graag een „Luft- kurort",- frische Luft is er onge twijfeld in overvloed, maar ook veel frisse ontspanning en amu sement. We hebben mr. Zomerdijk ge vraagd of er geen grenzen waren Speciale afdeling In de nieuwe AH-SuperMert is een speciale afdeling „Alles voor uw tuin" met een prachtige sortering.... en alles voor AH-prijzen dus spreekwoor delijk laag Vele soorten bloem en tuinzaden v.a. 35 ct. per zakje Potgrond ideaal vooi uw kamerplanten 0 Turfmolm, diverse soorten mest 41 1001 handige hulpjes voor het bewerken en onder houden van uw tuin- en kamer planten. WELKOM VOORDELEN Madelieven dubbel gemengd, meer jarig, van 50 voor Muurbloemen enkelbloemig, gemengd, (2-jarige) van 35 voor voor het steeds groeiend toeris me in Bergen. „O nee, meende hij, „er is nog altijd plaats ge noeg." De hotels, pensions particuliere kamers en gemeubi leerde huizen zijn weliswaar altijd goed bezet, maar er zijn toch nog steeds plaatsingsmogelijkheden. Alleen voor kampeerders is geen plaats in Bergen. Kampeerverbod De gemeentelijke politie han teert met klem een kampeerver bod op het grondgebied van de Heerlijkheid. De overgrote meer derheid van de inwoners is van mening, dat Bergen zich voor de ze vorm van sociaal toerisme he laas niet leent. Bergen wil de intieme familiev.akantieplaats blij ven die het door de eeuwen is ge weest. Men is in dit streven tot dusver goed geslaagd en boven dien biedt de omgeving de na bij gelegen Egmonden. Schoorl, Camperduin en verderop Petten en Callantsooig mogelijkheid tot kamperen te over. De afstand van Bergen naar de nabij gelegen kampeerterreinen is slechts een kwestie van kilometers. Overigens trekken de duizenden kampeer ders die deze terreinen in de zo mer bevolken toch altijd n.aar het gezellige Bergen en ze zijn er van harte welkom. En wat mr. Zomerdijk wel denkt van AH's nieuwe Super- Mart? „Ik heb daarover zo m'n eigen mening", zegt hij „maar laat ik mij voorzichtig uitdruk ken, zowel voor de verdere ontwikkeling van Bergens overi ge middenstand als voor Bergen in zijn geheel vind ik, dat dit bedrijf, gezien in de ontwikke ling van deze tijd met zijn steeds stijgende welvaart, een behoefte voorziet." Perla Americana invacuumblik is altijd vijf minuten geleden gebrand. Direct na het branden gaat de pre- cisie-gernalen koffie in het ar oma-verzegeld blik. Perla Americana in vac.uumblik: brandverse koffie! MELITTA-MALING ■vacuumblik 250 gram NORMALE MALING vacuumblik 250 gram KOFFIEBONEN pak 250 gram ,*Het was toen een van de modernste zelfbedieningszaken van het land,. Ik werd daar be drijfsleider", zegt de heer Rij vordt. „De zaken bleven prima gaan. Het werd al gauw duide lijk dat ook die zelfbedienings zaak te klein werd. Er zijn hier vier kassa's. In het vakantie- Rijvordt. seizoen staat er soms een rij van 60 tot 70 klanten te wachten om af te rekenen. Dat kan natuurlijk niet. Daar om komt er een SuperMart, die aan de grote klantenkring heel wat meer ruimte en een veel uitgebreider assortiment ver schaft." Fijn personeel Naast de persoonlijke service aan de klant is het steeds ook van groot belang geweest, dat de heer Rij vordt als bedrijfsleider een goed personeelsbeleid wist te voeren. „Ik gaf ieder zijn verantwoorde lijkheid, zodra ze die aan konden. Dat men graag bij Albert Heijn wilde werken, blijkt wel, aldus de heer Rijvordt, uit het feit dat ik nooit een personeelsadvertentie heb hoeven te plaatsen. Als een meisje ging trouwen, kwam haar zuster of een kennisje in de zaak." Een personeelslid typeerde de prettige werksfeer als volgt: „Wij zijn hier fluitend binnengekomen, na lange tijd gaan we hiér zingend weg." Toch waren de werktijden lang. In het zomerseizoen is Albert Heijn in Bergen 's avonds ook open tot 10 uur. Ook 's zaterdagsavonds. Een tijdlang zelfs overdag op zon dag. In de nieuwe SuperMart wordt dat eveneens het geval. De inwoners en veel toeristen zeg gen vaak: „Ik ga kopen bij Rij vordt", in plaats van bij Albert Heijn. Niet alleen door zijn opmerke lijke activiteiten als bedrijfsleider verwierf de heer Rijvordt bekend heid in Bergen. Ook door zijn bij dragen aan toneel en zang. Trouw aan Bergen „Van 1945 tot 1960 trad ik veel als bariton op. Schubert is mijn favoriet. Ik zong ook in de ge vangenis van Alkmaar voor de gevangenen", zegt de heer Rij vordt. In de Bergense toneelver eniging heeft hij tien jaar mee gespeeld. „U begrijpt dat ik èn door mijn werk, èn door mijn andere activiteiten, en niet in de laatste plaats door de sfeer in dit schilderachtige plaatsje, bijzon der aan Bergen ben gebonden. Mijn vrouw en ik waarderen het daarom bijzonder, dat de direc tie van Albert Heijn goed vindt dat wij in Bergen blijven wonen, ook al komt mijn werkkring nu elders te liggen", besluit de heer TYE GEMEENTERAAD VAN BERGEN heeft in zijn laatste vergadering een hartig woordje gewisseld over de nieuwe, grote SuperMart, die de bouwers van Albert Heijn in de afgelo pen maanden in het hart van de oude Heerlijkheid, aan de Breelaan, uit de grond hebben gestampt. Een deel van de raadsleden had deze voortvarendheid al die tijd blijkbaar nogal sceptisch bezien en naarmate het werk vor derde, was dat „raadsdeel" kennelijk tot de conclusie gekomen: „Zo'n super SuperMart, nou nee, past die nu wel in ons mooie, rustieke vakantiedorp?" Maar Bergens altijd optimistische burgemeester, de heer L. J. de Ruiter heeft met een Salomonsuitspraak de gemoe deren weer tot rust gebracht. „Het is een kwestie van smaak", zei hij, „de wat smKke stijl, behorend bij deze tijd, zal met de jaren ongetwijfeld in Bergens eeuwige bomen en planten vergroeien." Het is allemaal niet zo verwon derlijk als we rekenen, dat de ruim 11.000 inwoners die Bergen heeft in feite maar een schijninwoners- tal vormen. Bergen heeft in de be- langrijkse maanden van het jaar van mei tot september een grote- stadbevolking. Er zijn in die tijd weken dat het inwonerstal verdrie- of viervoudigd is. We hoeven al leen maar de gastenstatdstiek te raadplegen om vast te stellen, dat er bijv. vorig jaar in Bergen en Bergen aan Zee bijna 60.000 gasten JA, DE INWONERS van Bergen hebben er aanvankelijk even tegenaan gekeken. Op de plaats waar generaties lang een degelyk pension was gevestigd, vielen bo men, planten, bloemen en muren plotseling onder de beukende slo pershamers. Er verrezen bouwers, betonmolens, stapels hout en her gen staal en met het ontwaken van de lente en het ontluiken van het eeuwig groene woud, dat de kom van het in de sombere maan den zo stille dorp omzoomde, groeide Affs „Super". PRONKJUWEEL Nu is het niéuwe grootse pronk juweel in de schakel van de AH- bedrijven in ons land gereed. Nog een laatste hand werkt rusteloos om alles tijdig gereed te hebben voor het seizoen, dat inmiddels al voorzichtig is begonnen. Straks als de drommen vakantiegangers, die Bergen elk jaar bevolken, zich voor enige dagen, .weken of maan den in dit unieke vakantiecentrum komen vestigen, vinden ze een an dere dorpskom dan vorig jaar. Toen was er een AH-zelfbedie- ningszaak, niet ver uit de buurt van de nieuwe SuperMart. En voordien was AH ook al in Bergen. Als je het de inwoners vraagt zeggen ze: „Och, AH is al tijd in Bergen geweest, maar vroe ger was het maar een klein zaak je." De meeste inwoners van Ber gen weten dat nog wel, maar ze weten ook haarfijn te vertellen hoe snel het is gegroeid. Het was van zelfsprekend, dat AH deel zou uit maken van de fraaie winkelgale rij, die vijf jaar geleden aan het Plein werd gesticht. Maar dat het zo hard zou gaan, tja, daar kijkt iedereen toch wel van op. kwamen die er bij elkaar ruim 700.000 nachten logeerden. Om nog even bij die gastensta- tistiek te blijven, is het misschien wel aardig te weten dat alleen in Bergen 13.312 Nederlandse 10.926 Duitse gasten, naast enige duizenden uit andere landen lo geerden. Deze cijfers illustreren slechts de geregistreerde gasten. Insiders houden er rekening mee, dat er daarnaast nog een groot aantal niet geregistreerde gasten meegeteld kan worden. 41 TE KLEIN „Dit jaar komen er zeker nóg meer gasten", zeggen degenen die het weten kunnen. En daarmee is het geheim van die snelle groei van het AH-bedrijf in Bergen met een opgelost. AH is immers een begrip in ons land op het gebied van de levensmiddelenbedrijven. En voor Bex-gen is het dit allang niet meer voor de Nederlanders alleen. AH telde in de afgelopen jaren in Bergen onder haar klanten evenzoveie buitenlandse gasten en met de toeneming van het gasten- aantal groeide het bedrijf en werd de zaak van een jaar of vijf gele den, al gauw te klein. anderde tijd aangepast. Maar dat neemt niet weg, dat Bergen Bergen is gebleven zoals generaties het hebben gekend. De eeuwenoude Ruïnekerk in het midden met daarom geschaard de vele oerge zellige restaurants en eethuisjes aan de veel te smalle, altijd kron kelende straten die overdekt zijn met een heerlijk loverdak van im mer ruisende bomen. Je kunt er zo onvergelijkbaar wandelen in die dorpskom, waar in deze maanden de vele ruime schaduwrijke en toch weer zonni ge terrassen steeds bezet zijn. hart van het dorp zal vergroei-! Waar 's avonds de gepaste vrolijk heid tot diep in de nacht opklinkt De directie kreeg een prach tige kans om daarvoor snel een oplossing te scheppen. Zij kon op een uniek gelegen plaats een oud pension kopen, waarvan de grond ruimschoots gelegenheid bood een nóg grotere winkel dan aan het Plein te bouwen. En zo zag Bergen de nieuwe „Super" geboren worden en beleeft het aanstonds met zijn vele duizen den gasten de doop van deze prachtige loot aan de AH-stam, die, zoals burgemeester De Rui ter het terecht uitdrukte, onge twijfeld spoedig met het oude Bergen is altijd een familieoord gebleven, waar door de jaren heen dezelfde families en steeds meer andere families onveranderlijk hun vakantie komen doorbrengen. Zij weten dat zij er een rust en recrea tie vinden als welhaast nergens anders. En daarom horen deze ve le duizenden gezinnen ofschoon zij er maar tijdelijk wonen in feite tot de bevolking van Bergen. Daarom kan AH naast de eigen lijke bevolking rekenen op nog ve le duizenden andere vaste klanten, die ook „hun" zaak weten te vin den in de oude dorpskom. ONVERANDERD Ach nee, de nieuwe zeer moder ne AH-,,Super" aan de Breelaan verandert niets aan dat onveran derlijke van Bergen. Natuurlijk is het oude hart in de loop der ja ren toch wel iets veranderd en heb ben ook andere middenstandsbe- drijven en de statige majestueuze hotels, die de dorpskom als het ware omsluiten, zich aan de ver uit de restaurantzalen bij aan de stijl van het dorp aangepaste mu ziek van de dansorkesten. En je vindt de nieuwe „Super" altijd. Je moet er wel langs wan delen of rijden. Hij ligt temidden van die bekende fraaie hotels en pas weer nieuwe bars. En ofschoon de gemeenteraad voor een deel dan nog wat scep tisch staat tegenover de stijl van het nieuwe bouwwerk heeft zij er natuurlijk voor gezorgd, dat er ruime parkeergelegenheid in de onmiddellijke omgeving komt. Want het is allang geen geheim meer, dat naast de inwoners en de vele gasten, ook uit de onmid dellijke en wijde omgeving van Bergen een groot aantal klanten naar AH's Super in Bergen trek ken. Zelfs uit het dichtbij gelegen Alkmaar, uit Heiloo, uit Schoorl en de Egmonden. De vrije zaterdag heeft daar wel een steentje toe bijgedragen. Voor de huisvrouwen is die dag van oudsher de dag voor het bood schappen doen. Maar nu vader vrij is, is dat helemaal geen bezwaar meer. Het is voor velen zelfs een heerlijke ontspanning geworden. Nü zaterdags met man en kinde ren even gezellig naar Bergen. Boodschappen doen in de AH-Su perMart en dan nog een poosje heerlijk de bossen in of gezellig ergens een kopje koffie drinken. O ja, natuurlijk is iedereen daar wel van overtuigd. AH's „zelfbe diening" in Bergen was veel te klein geworden. Mogelijkheid tot abonneren VAN de gelegenheid om zich op AllerHande te abonneren heb ben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met dui delijke vermelding van naam, vol ledig adres en woonplaats, liefst in blokletters, voorzien van 1,aan extra postzegels voor administratie kosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van toe zending te verzekeren. De post bezorgt AllerHande aan huis. Wij verzoeken u wel in verband met de postvoorschriften, deze ƒ1,aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. Midden in het centrum van Bergen is de nieuwe SuperMart van Albert Heijn verrezen. Vreemde liefhebberij OP EEN AFGELEGEN landgoed bij Guanajuato in Mexico stierf onlangs een vrouw die er een vreemde verzameling op na hield. Zij zocht al de levenloze voorwerpen bijeen die, ergens ter wereld, de oorzaak waren ge weest van een dodelijk ongeval. Zodra zij hoorde van een dergelijk ongeluk liet zij het voorwerp voor zich kopen en borg het dan weg. Zo bezat zij keukentrapjes die ge broken waren, kleedjes, traproe den, elektrische apparaten, een balk die op iemand gevallen was, stenen die neergestort waren en talloze andere voorwerpen die iemand de dood hadden bezorgd. Zij bezat, toen zij stierf, liefst 15.000 van deze griezelige voorwer pen; het had haar een kapitaal van 125.000 dollar gekost ze te ver zamelen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill Deze afdeling passeert u niet zomaar. De aanblik van 12 ver schillende soorten slaatjes (o.a. Krabsalade, Waldorfsalade etc.), twintig soorten exclusieve vlees waren en niet te vergeten de 120 kaassoorten uit vele landen, daar moet u letterlijk en figuurlijk even bij stilstaan. Onze blik dwaalt met u door de vitrine en wij zien o.a. Coburger- ham, kalfspastei, Hongaarse Sala mi, gebraden fricandeau en verse lever, vele soorten paté, de Ita liaanse kaassoorten Gorconzola, Bel Paese en Taleggio, de Deense Tilsiter, de Franse Tome au raisin, Roquefort, Bonbei, de Zwitserse Emmenthaler, Gervais etc. etc. In blik vinden wij o.a. Kastanjepuree, Tobasco sauce, Escoffier sauces, Paté de volaille, Champignons in, Madeirasaus en laten we maar stoppen, u heeft het allang begre pen; voor het kaartavondje van vandaag, voor het gezellige feestje van morgen kunt u in de nieuwe Albert Heijn SuperMart keuze maken uit een enorme sortering delicatessen uit binnen- en buiten land. iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Allerhande | 1964 | | pagina 4