Kijk! Staat uw kind op een van deze foto's? AH-Kwaliteits- garantie sluit alles in SERVICE AUTO- IK Mgl Bedrijfsleider Snepvangers is als jongste bediende begonnen ALBION Engelse sterke staaltjes Groot, groter, grootst m i, Fijn bier! Dan ligt er in de Albert Heijn SuperMart een verrassing en een originele foto voor u klaar Albert Heijn EEN HEERLIJK KINDERMENU Let op de Mysterieuze Mr. X DIEPVRIES KABINET op brede basis Per pak is veel voordeliger F BERGEN OP ZOOM ben ik geboren en getogen", zegt I de 36-jarige bedrijfsleider van de nieuwe Albert Heijn SuperMart in Bergen op Zoom., de lieer J. J. F. Snep vangers. „Negentien jaar geleden ben ik ook in deze stad mijn loopbaan bij Albert Heijn begonnen. Dat ik er nu de functie van bedrijfsleider van zo'n modern winkel paleis als een SuperMart krijg, vind ik natuurlijk geweldig". Winkelcentrum voor West-Brabant Gediplomeerd drogist staat voor u klaar 2 ALLERHANDE JUNI 1964 Onlangs heeft onze fotograaf ■wat plaatjes van spelende kinde ren gemaakt in de omgeving van de nieuwe SuperMart. Hij heeft heel wat kinderen in zijn lens gevangen. Maar wie het zijn Daarin schuilt de verrassing. Staat uw kind op een van deze foto's, ver voegt u zich dan bij de bedrijfs leider van de nieuwe Albert Heijn-SuperMart 11a de opening. Hij zal u dan gaarne een smake lijke verrassing en een afdruk (groot formaat) van de originele foto overhandigen. Lichtgewicht Minder ruimte Heerlijk thuis Handig voor vakantie-trips Geen statiegeld Geen breuk "Ar Koelt sneller A* brouwerij-vers. halleen verkrijgbaar bij TJW JONGSTE is jarig en mag een partijtje geven. En daar bij hoort natuurlijkjde feestelijk gedekte tafel, de feestmutsen, toeters en wat dies meer zij. Het is traditioneelmaar dit vinden kinderen heerlijk: Kip met friten Appelmoes Feestpuchiing De kip kunt u bij AH in de diepvries vinden en die maakt u femakkelijk de dag tevoren laar, zodat u die voor het feest alleen nog maar behoeft op te warmen. De friten koopt u voorgebak ken het kost u dan maar één bewerking in de frituur. En de appelmoes vindt u in blik of pot, zodat ook dat al heel gemakkelijk is. Garneer die ap pelmoes even voor het opdoen met wat gekonfijte Franse kers jes. Feestpudding vindt u bij AH in het pak. Volgens aanwijzingen die erop staan maakt u ze klaar en even voor het opdoen gar neert u met mooie roze schuim pjes en chocoladeflikken in bonte afwisseling. Succes gegarandeerd. QTEEDS meer neemt de machi- ne het werk van de mensen handen over. Ook in de levens middelenbranche gebeurt dat, in de laatste jaren zelfs in vrij snel tempo. Maar hoe feilloos die ma chines ook zijn, soms kunnen klei ne storingen optreden, die on- HET AH-diepvrieskabinet op bre de basis geeft antwoord op tal van huishoudelijke problemen. In de nieuwe SuperMart kan men letterlijk en figuurlijk zelfs spreken van een extra-brede basis. Een grote diepvriesvitrine herbergt een keur van diepvriesartikelen. Een kennismaking met dit kabi net levert altijd Iets goeds op. Kip, poulet, complete maaltijden, vissoorten, het is slechts een deel van het enorme assortiment. Een greep uit de grote sortering diepvriesgroenten leert dat een gang naar de AH-SuperMart nimmer tevergeefs behoeft te zijn. Spinazie, sperzieboontjes, soepgroenten, tuinerwten, dop erwtjes in verschillende grootte, gemengde groenten en nog vele andere groenten en ook fruit vullen de grote diepvriesvitrine. Zeer populair zijn de uitstekende en goedkope kroketten en bitter ballen. Een bijzondere delicates se vormen roomcake, vruchten- flappen en heerlijk ijs in ver schillende smaken en hoeveel heden. Onbetaalbaar zijn de voordelen van deze diepvriesvitrine. Alle arti kelen die u hieruit betrekt zijn immers voor honderd procent vers. En wanneer u geen koelkast heeft is een pakje diepvriesgroente of -fruit, tijdig in een krant gewik keld en op een koele plaats ge borgen, nog vele uren te bewa ren. danks scherpe controle niet te voorzien zijn. Klant blijft altijd koning WIE BIJ ALBERT HEIJN koopt en toevallig want het behoort tot de zeer hoge uitzon deringen pech heeft en net een potje jam koopt, dat niet hele maal gevuld is of een tube, waar van de rand niet gepakt heeft, be hoeft beslist geen pechvogel te blijven. Want Albert Heijn geeft een volledige garantie. Wie levensmiddelen koopt bij Albert Heijn, die niet helemaal aan de verwachtingen voldoen, krijgt het volle bedrag prompt en zonder enige bedenkingen terug. Aarzel niet, zo vraagt Albert Heijn ook aan de klanten van de nieuwe SuperMart, mocht er „iets zijn", ga naar de bedrijfsleider, want Albert Heijn is er natuurlijk alles aan gelegen een ieder, ook in de sporadische uitzonderings gevallen van het pechduiveltje, tot volle tevredenheid te bedienen. Voor honderd procent. fATCH WEIGHT" noe- men de Amerikanen het systeem, dat Albert Heijn nu ook bij de nieuwe SuperMart heeft ingevoerd. Klaar gewicht voor vlees waren. Niet langer koopt men precies een ons ham of worst, waar halve plak jes bijzitten om aan het juiste gewicht te komen. Alle vleeswaren koopt men uitsluitend in hele plakken, waarbij dus scha delijke halve plakjes zijn uitgesloten. Op ieder pakje staat precies het gewicht aangegeven en de prijs, die men moet betalen. Een volautomatisch reke nende weegschaal bepaalt het juiste gewicht en feil loos de juiste prijs. Keurig verpakt liggen in de gekoelde vitrines de vleeswaren voor u gereed en u kiest precies het pak je dat u het beste lijkt. Met AH-vleeswaren hebt u thuis geen problemen meer met kleine of halve, minder gewenste plakjes. fJET GROOTSTE AANTAL bed den bezit het Regent Palace Hotel op Piccadilly Circus in Londen met 1140 kamers voor 1640 gasten. Het grootste hotel is Grosvenor Park Hotel waar van de balzaal de grootste ter wereld is. 4» De duurste hotel suite in Engeland kost ongeveer 400.per nacht in het Dor chester in Londen. 4» De duurste serie-auto ter wereld is nog steeds de Rolls Royce; de goedJkoopste uit de serie kost altijd nog zoiets als 44.000 grilden. 4» De langste huwelijksduur ooit geregistreerd was die van Sir Temulji en Lady Nariman, Engelse onderdanen van Oosterse origine, die op vijf jarige leeftijd met elkaar in het huwelijk werden verbonden in 1S53. Het huwelijk eindigde in 1940. Het grootste aantal mil jonairs (negen) in één familie treft men aan bij de Wills van de Imperial Tobacco Company. 4» De grootste garage ter wereld behoort aan de Austin Motor Works in Longbridge bij Bir- (~)OK uw kinderen kunt u rustig om een boodschap sturen in de AH-SuperMart. VREEMD MAAR WAAR Een Engelse hond, wiens baas lid was van een cricketclub die langs de Theems speelde, ontving een medaille bij de driehonderd ste bal die hij uit het water op viste. Bisschop Wordsworth was de eerste captain van het cricketteam van de Oxford Uni versiteit (1827-1829). Een bal die tijdens een wedstrijd in 1936 werd weggeslagen op een Engels cricketveld, doodde een overvlie gende spreeuw; het dier werd op gezet als merkwaardig trofee. mingham; er kunnen liefst 3300 auto's in. 4* De laatste openbare terechtstelling vond in Engeland plaats op 26 mei 1863. 4» De langste rivier van Engeland is de Theems die 210 mijl lang is; het grooste meer is Windermere in hel graafschap Westmorland; het diepste meer is dat van Wats water dat een kleine tachtig meter peilt. 4» Het grootste zie kenhuis in Engeland is dat in Lancashire het Prestwich Hospital dat 3035 bedden bezit. J~iE EERSTE SPOREN van menselijk leven werden in 1935 in Kent gevonden; het be trof een vrouwenschedel die, 95.000 jaar v. Chr., toebehoord moet hebben aan een heel vroege Engelse. 4* Het grootste aantal kinderen dat één vrouw in Enge land ooit voortbracht was 39; zij was afkomstig uit Surrey, trouw de op haar zestiende en stierf op haar 64ste. 4* De zwaarste Engelse baby ooit geboren, woog 20 pond en 55 gram; dat was in 1884. De oudste hond ter we reld werd in 1936 geboren; het dier leeft nog in de omgeving van Boston in Lincolnshire in Engeland. De oudste kat ter we reld was ook van Engelse ori gine; het dier stierf in 1957 en was toen 35 jaar oud. 4* De hoogste berg in Engeland is de Scafell Pike die 3210 voet hoog is; iets van een kleine 1000 meter. Als regerend vorstin was het koningin Victoria die de meeste kinderen kreeg: negen stuks. 4* De meeste huwelijken sloot Hendrik VIII; de meestge- huwde Engelse koningin was zijn laatste gemalin Catharine Parr, die het tot vier echtgenoten bracht. TIET GROOTSTE wetgevende lichaam ter wereld is het House of Parliament dat 1537 leden telt (House of Lords 907; House of Commons 630). 4» De grootste echtscheidingsalimenta tie betaalt de tweede Hertog van Westminster aan zijn eerste vrouw Constance Cornwallis- West: 130.000 gulden per jaar. 4» In Engeland werden in 1945 de meeste mensen vermoord: 242. De meeste moorden in één maand vielen in januari 1961: 30. 4» De grootste schilderijendiefstal in Engeland was die welke gepleegd werd in O'Hana Galleries in Mayfair. Het betrof een schat aan impressionistische meesters van 3£ miljoen gulden. 4» De grootste „bigamiste" (liever poly- gamiste) was in Engeland een zekere Theresa Vaughan die, voor het gerecht in 1922, toegaf 61 maal getrouwd te zijn ge weest. 4» De cheque, met het hoogste bedrag ooit uitbetaald was die welke ondertekend was door de Lazard Brothers Co Ltd en een bedrag vermeldde van 119.595.645 pond en 12 shilling (ruim een miljard gulden). QE HEER SNEPVANGERS ziet grote mogelijkheden voor de AH-SuperMart. „Bergen op Zoom is van ouds hét winkel centrum voor West-Brabant. De nieuwe zaak zal dus niet alleen veel mensen uit Bergen op Zoom maar ook uit de wijde omgeving van dienst kunnen zijn." Van groot belang is het dat rond om de nieuwe SuperMart veel parkeerruimte is, nu de moto risering hand over hand toeneemt en veel klanten per auto hun wekelijkse boodschappen komen halen. Nu is er al ruimte voor een behoorlijk aantal auto's en er be staan plannen om de parkeer ruimte nog aanzienlijk te vergro ten. Grote voordelen Een SuperMart heeft volgens de heer Snepvangers grote voordelen boven andere winkels. In gesprek ken die hij met klanten heeft ge voerd, is he.m nu al gebleken dat zij met spanning de opening van de nieuwe vestiging tegemoetzien. De klanten verwachten er veel van en het lokt hen bijzonder aan, dat zij nu in één keer winkelen in eenzelfde zaak alle voorkomende levensbehoeften kunnen inslaan Daarbij worden zij vlot geholpen in een ultra-moderne zaak. Albert Heijn is in Bergen op Zoom een begrip geworden door zijn uitste kende artikelen tegen uiterst lage prijzen. De nieuwe SuperMart, die gun stig in het winkelcentrum van Ber gen op Zoom ligt, krijgt een team van maar liefst 40 personeelsleden. „Wij hebben geen moeilijk heden ondervonden om het be nodigde personeel te vinden. Er bestond grote animo om bij Al- bert Heijn te komen werken. En ik ben er verzekerd van dat al le personeelsleden hun beste beentje zullen voorzetten om het de klant steeds naar de zin te maken", voorspelt hij. Band met klant Dat laatste is heel belangrijk, want juist in een zeer moderne zaak als een SuperMart komt het er ook op aan dat er een band ontstaat tussen klant en winkel personeel. Die band groeit door persoonlijke service, vlotte bedie ning en een prettige sfeer in de zaak. „En daarvoor moet je een J. J. F. SNEPVANGERS enthousiast goed personeelsteam hebben. Ik ben blij dat mij dat hier is ge lukt." De heer Snepvangers heeft, sinds hij op zeventienjarige leeftijd als jongste bediende zijn intrede deed bij Albert Heijn in Bergen op Zoom, veel opgestoken over de moderne verkooptechnieken. Hij heeft de enorme ontwikkeling meegemaakt van de gewone win kel tot de SuperMart. Zijn eerste werk voor Albert Heijn bestond uit het boodschappen rondbrengen op een bakfietsje door Bergen op Zoom. Hij heeft dat 2% jaar ge daan. Toen werd hij als eerste be diende overgeplaatst naar Roosen daal. Twee jaar later werd hij assistent-bedrijfsleider van een AH-bedieningszaak in Goes. Promoties De volgende promotie was: be drijfsleider van een bedienings— zaak in Den Haag. Een volgende mijlpaal in zijn loopbaan werd het bedrijfsleiderschap van de AH-zelfbedieningszaak in Roosen daal. Daar viel de beslissende keus op hem. Hij ging anderhalf jaar in opleiding voor bedrijfsleider van een AH-SuperMart, Om deze baan te bereiken, heeft de heer Snepvangers veel moeten stude ren. Daarnaast deed hij, in zijn da gelijks werk bij Albert Heijn, een geweldige ervaring, op. Praktisch en theoretisch geschoold tot in de puntjes, vangt hij vol moed aan als bedrijfsleider van de Super- Mart in Bergen op Zoom, waar hij, begonnen als jongste bediende, en Rondom de AH-SuperMart is veel parkeergelegenheid. gOVENDIEN behoeven straks automobilisten, die met de wagen inkopen komen doen in de nieuwe SuperMart, met hun boodschappen niet ver te lopen. Aan de achter zijde van de SuperMart kunnen zij straks voorrijden en daar worden de boodschappen afge leverd door het personeel dat spe ciaal daarvoor beschikbaar is. Tevoren heeft men aan de kassa een re<?u ontvangen, tegen af gifte waarvan men later de boodschappen in ontvangst kan nemen. Deze service is daarom zo pret tig omdat de winkelende dames en heren, ongehinderd door tas sen en pakjes, andere bood schappen in de huurt kunnen doen. DE AH-SUPERMART heeft in een aparte afdeling een ruime sortering drogisterij artikelen, geneesmiddelen en cosmetica. De drogisterij staat onder de hoede van een gediplomeerd drogist die de klagen zo wel op het gebied een voudige medicamenten ^n ver bandmiddelen als over cosmetica volledig kan adviseren. Geneesmiddelen worden over de toonbank verkocht. Met het oog op kinderen is het beter deze me dicamenten niet via het zelfbedie ningssysteem te verkopen. Al uw schoonheidsartikelen als crèmes, lotions, poeder, oog-make- up, lippenstiften, talkpoeder, bad zout, home permanent, nagellak, shampoo, tissues, zeep en noemt u maar op, kunt u zelf uitzoe ken. U vindt er tevens een grote collectie zonnebrillen, zonnebrand olie, badtassen, badmutsen enz Maar ook de heren kunnen hier terecht. Voor scheerzeep en scheermesj es, droog-scheer crème, after shave sticks, lotions enz. ER bestaat kans dat u tij dens liet winkelen in de nieuwe AH-SuperMart vriende lijk op de schouder wordt ge tikt door de Mysterieuze Mr. X. Schrikt u dan niet, integen deel, Mr. X. heeft het goed met u voor. Hij zal u een eenvou dige vraag stellen. Weet u daar op het juiste antwoord te ge ven, dan zal Mr. X. zijn porte feuille tevoorschijn halen en u al naar gelang uw antwoord uitstekend, goed of minder goed is een waardebon over handigen, variërende van 2,50 tot 25.-. Let dus goed op de Mysterieuze Mr. X! na vele omzwervingen in dienst van Albert Heijn, nu in de hoogste functie binnen een SuperMart te rugkeert. De heer en mevrouw Snepvan gers hebben drie dochtertjes. „De Vfije tijd die ik heb, besteed ik in dé eerste plaats aan mijn gezin. Maar als er een uurtje overschiet, houd ik mij graag bezig met mijn verzameling elektrische miniatuur- treinen." lllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllH

Allerhande | 1964 | | pagina 2