OOK TEXTIEL IÏN DE AH-SLPERMART Deze móét u proberen! Albert Heijn Complete afdeling huishoudelijke artikelen VOLOP PARKEERRUIMTE BIJ DE AH-SUPERMART SNACKBAR Albert Heijn introduceert %en geheel nieuwe, exclusieve koffiemelange in Melitta-maling GRATIS Vleessalade 40 Met volledige zelfbediening Rarigheidj es Kom ook WINKELEN MET HET GEZIN Toasted broodje kip 40 et. EXTRA GEMAK VOOR DE HUISVROUW ALLES VOOR UW TUIN Ruime keuze Charme en gulheid GEOPEND 100.000 originele Melitta-snelfilters gratis originele Melitta-snelfilter naar WELKOM-VOORDEEL Delicatessen- counter WELKOM VOORDEEL MEI 1964 ALLERHANDE 3 niiii""11 JN één moeite door koopt u ook uw textiel in de AH-SuperMart. De moeite waard om er eens een kijkje te nemen. Speciale afdeling In de nieuwe AH-SuperMart is een speciale afdeling „Alles voor uw tuin" met een prachtige sorteringen JN DE NIEUWE SUPERMART, Presikhaaf, is een spe ciale afdeling' voor textiel, waar de dames een ruime keus kunnen maken uit gangbare textielprodukten van prima kwaliteit tegen uiterst lage prijzen. De ervaring heeft geleerd, dat een textielafdeling in dit moderne win kelpaleis bijzonder op prijs wordt gesteld. om al winkelend tegelijk even wat textielprodukten in te slaspi, maar bovendien brengt Albert Heijn de textiehvaren tegen bij zonder lage pryzen. Albert Heijn was tot voor kort het enige winkelbedrijf in Neder land. dat textielprodukten in zelf bedieningszaken brengt. De tex- tielwaren zijn, naar de eis van een zelfbedieningswinkel voor het grootste deel in voorverpakte vorm verkrijgbaar. Speciaal voor deze afdelingen zijn gerenommeerde in kopers uit de textielwereld aange trokken, die ervoor zorg dragen dat alle textielgoederen van uit stekende kwaliteit zijn. De beken de AH-kwaliteitsgarantie is ook hier van toepassing. Rozetje De AH-textielgoederen zijn her kenbaar aan een rozetje, waarin vijf bloemblaadjes voor komen. Overhemden worden on der de naam Merrick verkocht. Het linnengoed draagt de naam Lady Hamilton. In de AH- SuperMart is het geheel traditio nele textielassortiment voorradig. Ook deze afdeling is er dus op ge richt om de klant vrijwel alles te bieden wat voor het dagelijks le ven nodig is. Een greep uit de voorraad: huishoudtextiel, o.m. baddoe ken, theedoeken, badlakens enz., damesondergoed en lingerie in verschillende aantrekkelijke kleuren, foundations, heren-, jongens- en meisjesondergoed, damesvesten en pullovers, een komplete afdeling baby-artike len, van luiers tot baby-pyjama's en kleuterkleding toe, heren- en jongensoverhemden van tricot nylon Bell-O-Fast, (de naam Bell-O-Fast garandeert niet strij ken), linnengoed, zoals lakens, slopen e.d., sokken en damesny lons, een kompleet assortiment kleinvakartikelen met een rijk gevarieerde sortering knopen, scharen, veters, drukknopen enz. en natuurlijk ook breiwol. Zomer-Textiel Voor de komende maanden vindt u er Italiaanse Draion vesten en ZAP DE OPENINGSDAG van de nieuwe SuperMart zul len charmante jonge dames als gastvrouwen van Albert Heijn optreden. Zij zullen de bezoek sters en ook de bezoekers natuurlijk met versnaperin gen verrassen. De AH-SuperMart is da gelijks zonder onderbreking geopend van 8.30 tot 18.00 uur, uitgezonderd 's maan dags. Dan zijn wij geopend van 's middags 1 uur tot 's avonds 6 uur. pullovers, sjaals (Chiffon) en Ace taat). luchtige damesblouses van poplin en Bell-O-Fast, tricot-nylon poloshirts, zwemshorts, zwem broeken, weekenders, spijkerbroe ken, badjassen etc. Albert Heijn is met textielafde- iingen in zijn SuperMarts begon nen, omdat gebleken -is dat er bij de dames veel vraag naar be stond. Natuurlijk geeft onze gedi plomeerde textielchef alle gewens te inlichtingen en adviezen. Meer en meer wordt het dus zo, dat voor nagenoeg alle levensbehoef ten een gang naar een modern AH-winkelpaleis niet te vergeefs is. Wat vroeger een vermoeiende reis langs tal van winkels inhield voor de dagelijkse levensbehoef ten. betekent in een AH-Super Mart een prettige kijk- en koop- tocht langs verschillende winkel afdelingen onder één dak. CTEEDS MEER komt bij de Nederlandse huisvrouw de wens naar voren om zoveel mogelijk inkopen te kunnen doen op één plaats, ,,in één moeite door". Albert Heijn geeft gevolg aan die wens en dat is dan ook een van de redenen waarom in de nieuwe SuperMart in Arnhem een complete afdeling huis houdelijke artikelen is ingericht, die een sortering heeft, die de huisvrouw verbaasd doet staan. TI/TOCHT ZE ZICH bij het be- zichtigen van de vele artike len in deze huishoudafdeling een ogenblik in een warenhuis wa nen, de vérgaande servicever lening van Albert Heijn zal haar er onmiddellijk weer aan herin neren dat ze in een kooppaleis, een AH-SuperMart vertoeft. Geen aparte kassa's Want Albert Heijn nam ook voor de afdeling huishoudelijke artikelen geen halve maatregelen. In de nieuwe SuperMart niet het vermoeiende: „Artikeltje kopen, naar de kassa lopen". Met als noodzakelijk gevolg: Ander artikel kopen, weer naar een (andere) kassa lopen, maar bij Albert Heijn is de volledige zelfbediening ook toegepast op de huishoudelijke af deling en de klanten, die op deze afdeling inkopen doen. hoeven daarmee dan ook niet eerst naar een afzonderlijke kassa te lopen, maar rekenen de hier gekochte artikelen gelijktijdig af met de andere inkopen. Dat betekent een dubbele winst, want er hoeft niet extra gewacht te worden en boven dien schafte Albert Heijn dus danige kassa's aan, dat voor een snelle bediening kan wor den gezorgd. Klinkende namen Brabantia. Tornado, Leerdam, Jena-glas, dat zijn o.a. de (over bekende) namen, die de in de Su perMart kopende huisvrouw in de afdeling huishoudelijke artikelen tegenkomt. Want Albert Heijn koos merkartikelen, zodat iedere klant kwaliteit koopt. Tot de vele goederen, die in deze afdeling uitgestald liggen behoren bijv. strijktafels, trap pen, een uitgebreid assortiment plastic-artikelen, een grote col lectie kop en schotelsbestek, keukenartikelen, handige bood schappenmand] es een grote sor tering borstelwerk, strandtassen, glazen voor longdrinks, limona de, cola en bier e.d. en steeds gaat het om merkartikelen of -goederen, die kwalitatief aan de hoogste eisen voldoen. Niet alleen stelt de afdeling huishoudelijke artikelen de huis vrouw in staat (als 'n echte AH- service) op één plaats meer bood schappen te doen, ook betekent de aanwezigheid aan deze afdeling in de nieuwe SuperMart, dat de klant kan profiteren van speciale aanbiedingen! En natuurlijk zal onze chef huishoudelijke artikelen u graag adviseren. Tuinslang (10 meter) rijke Silezische grootgrondbe zitter die befaamd was om zijn liefdesavonturen: hij beschikte ver der over liefst elf koks: een Duit ser voor de soep; een Engelsman voor het gebraden vlees; een Hol lander voor de vis; een Hongaar voor de gestoofde vleesschotels; een Fransman voor de tussenger rechten; een Oostenrijker voor de puddingen; een Napolitaan voor het ijs: een Romeinse kok voor het gebak; een Spanjaard voor de sa lades: een Pool voor de sausen en een Rus voor de hors d'oeuvres. Toen. in de zestiende eeuw, in Ierland de aardappel werd inge voerd wist men niet wat dit voor verstrekkende gevolgen zou heb ben. Binnenlandse woelingen had den Ierland zeer verzwakt en hon ger dreigde; men wierp zich der halve gretig op de nieuwe, voed zame knol maar verzuimde ook andere voedingsmiddelen te ont wikkelen. Dat wreekte zich in de vorige eeuw toen. ook al door de gemakkelijke teelt van de aardap pel. het volkskarakter van de Ier dusdanig ongunstig was beïnvloed dat de aardappelziekte die uit brak een nationale ramp werd: miljoenen Ieren kwamen van hon ger om. Een ander miljoen emi greerde naar Amerika waar zij een belangrijk, zij het dikwijls minder-gewaardeerd volksdeel uit maken. De beroemde hutspot die gegeten werd bij Leidens Ont zet, bevatte geen aardappel; die was toen nog onbekend in ons land. Wellicht was het ramenas. Men neemt aan dat de aardappel afkomstig is uit Peru; in 1570 wer den er in ieder geval in Sevilla aardappels gekweekt. Ter gelegenheid van de feestelijke in troductie geeft Albert Heijn bij aankoop van een vacuumblik a 250 gram Perla Americana in Melitta-maling een Keuze uit Melitta-snelfilier 101 winkel- waardef 1.75) of 102 winkelwaarde 2.-) Perla Americana is een melange van de fijnste koffiesoorten uit Midden-Amerika. Speciaal geselecteerd door Albert Heijn. Perla Americana heeft een krachtig en toch bijzonder fijngeurig karakter. Een weergaloos lekkere koffie. Die móét u beslist proberen! Morgen meteen! Perla Americana is altijd vijf minuten geleden gebrand, dus altijd vers. Alleen van deze extra fijne Melitta-maling zet u de lekkerste snelfilterkoffie. Vacuumblik 250 gram IN ALLE ALBERT HEIJN-WINKELS FAMILY-SHOPPING noemt men aan de andere kant van de oceaan het in gezinsverband win kelen. In de nieuwe SuperMart in Presikhaaf is aan die ontwikke ling tegemoetgekomen, er is rond de SuperMart volop parkeergele genheid. Er zijn tal van factoren, die het inkopen doen met de wagen in de hand werken. In de eerste plaats leent een SuperMtfrt zich daar bijzonder voor, de talrijke win kels onder één dak maken het de huisvrouw gemakkelijk alles in één keer mee te nemen. Dan is 'er de vrije zaterdag, die de huisvrouw èn de heer des hui zes uitnodigt tot gezamenlijk win kelen. Voor een groot aantal da gen koopt men levensbehoeften in, soms voor een halve week, soms voor een hele week zelfs, i Het feit dat een groeiend aantal huisvrouwen in het bezit is van een koelkast is daaraan ook niet vreemd, daarin kunnen de diver se aan bederf onderhevige goede ren in „conditie" worden gehou den. In één keer Een ander punt is de ge zelligheid van het samen boodschappen doen. De echt genoot, die belangstelt in het huishouden en die zijn vrouw niet alleen de last van het „zware winkehverk" wil laten dragen, gaat met de wa gen mee. In één slag kunnen dan de diverse benodigdheden worden aangeschaft, waar voor vroeger meermalen de tocht met de boodschappen- Bijzonder belangrijk voor Presikhaaf is de ruime sortering pocketsRechte*on^e^oektngen^i^AH- en tijdschriften in de AH-SuperMart. Ifilialen. hebben aangetoond, dat TAIT IS, ZEI WIM KAN, aan de vooravond van een nieuw jaar, het grote probleem voor de moderne man en de moderne vrouw, hoe vermager ik en waar laat ik mijn auto. Heeft de grootste kleinkunstenaar van 't land, die weet te spotten zonder te kwetsen, gelijk? Wel, wat het verkrijgen (of behouden) van een gezond lichaamsgewicht betreft kan Albert Heijn weinig doen, al zal de verstandige huisvrouw in een AH-SuperMart die artikelen weten te vinden, die tegemoetkomen aan de oplossing van Wim Kans probleem nummer een. Maar wat zijn vraagstuk nummer twee aangaat, bij de ope ning van de nieuwe AH-SuperMart in Presikhaaf was Albert Heijn er alles aan gelegen om klanten, die met de wagen hun inkopen komen doen, van royale parkeerruimte te verzekeren. En dat is belangrijk, want een onlangs ingestelde enquête bewijst, dat een toenemend aantal huisvrouwen, mw ook haar echtgenoten, er de voorkeur aan geven de w \ilijkse inkopen per auto te doen. er in korte tijd een belangrijke stijging is van het aantal klanten, die per auto winkelen. In Amstel veen bedraagt dit bijv. al meer dan de helft, ook in Haarlem en Breda is een belangrijke stijging waar te nemen. Voor de alleenstaande of bui tenshuis werkzame vrouw, die over een auto beschikt, is deze mo derne manier van winkelen, over gewaaid uit de op efficiency inge stelde States, natuurlijk een uit komst. Op zaterdag maakt zij het tijd rovende boodschappen doen op an dere dagen overbodig, in één keer haalt ze „proviand" op voor de komende wei'kweek, waarin ze haar maaltijden vrijwel panklaai in de koelkast aantreft. op vrijdag al hun ivekelijlcse „grote tocht" naar de SuperMart. Zij nemen de minder houdbare artikelen zelf mee en hebben op zaterdagmorgen niets anders te doen dan met haar echtge noot even langs te rijden bij de parcel pick-up, waarna ze, na even vlug thuis de bood schappen opgeborgen te hebben, aan het weekend kunnen begin nen, zonder zorgen over artike len, die nog in huis gehaald moeten worden. Ten slotte kan men van deze service ook profiteren op zaterdag morgen. want de goederen, die bij de parcel pick-up wachten, kun nen afgehaald worden op het ogen blik dat de klant het beste uit komt. Men kan dus bijv. rustig paar de kapper etc. gaan. Parkeren mag dan in '64 een prob'sfcr zijn, voor de nieuwe Su- perM^'në? van AH in Presikhaaf geldt dit niet. Dat kunnen de „mobiele" inwoners van Arnhem zelf consta teren. Winkelen zonder sjou- wen. Zijn de boodschappen in de AH-SuperMart ge daan, dan kan men tijdens de openingsuren op elk tijdstip van de dag die met de auto aan de achterzijde van de SuperMart ophalen. Wanneer wij het er met elkaar over eens zijn dat winkelen een gezellige bezigheid is, dan moet het ook mogelijk zijn tijdens dat winkelen een kop koffie of een glas jus d' orange te drinken. Welnu, dat kan in de AH-Snackbar. En wilt U bij uw kopje koffie een ragoutbroodje, een appelbol of croquet eten Geen bezwaar, dat kan allemaal. U vindt er nog veel meer smakelijke hapjes. Vergeet u dus vooral niet in onze snackbar een kijkje,een hapje en een slokje te komen nemen. (Geldig it.m. zaterdag 30 mei) Parcel pick-up De nieuwe AH-SuperMart heeil nog een belangrijke Amerikaanse vorm van serviceverlening, de z.g. parcel pick-up. Niet alleen kan men «fffce aute als het ware vóór de drek parke ren, wie dat wenst kan zich hei torsen van zware boodschappen manden etc. zelfs helemaal be sparen. De parcel pick-up maakt het na melijk mogelijk, dat men winkel! zonder te sjouwen. De boodschap pen worden keurig in een doos of uw tas verpakt en u kunt ze tegen afgifte van een bij de kassa ont vangen recu aan de achterzijde afhalen. Men behoeft slechts met de wagen voor te rijden. En na tuurlijk is dit gemak niet alleen voor d'e autobezitters weggelegd- ieder, die met een vervoermiddel voorrijdt, kan van de parcel pick up gebruik maken. Ophalen Er zijn ook huisvrouwen en hun aantal stijgt ook al! die niet op zaterdagmorgen maar op vrijdagmiddag inkopen doen. Zij willen een werkelijk vrij week-end en maken daarom Mogelijkheid tot abonneren AllerHande te abonneren heb ben reeds velen gebruik gemaakt. Sléchts een briefkaart met dui delijke vermelding van naam, volledig adres en woonplaats, liefst in blokletters. voorzien van 1,— aan extra postzegels voor administratiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is voldoende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt AllerHande aan huis. Wij verzoeken u wel in verband met de postvoorschriften, deze 1,— aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllll Deze afdeling passeert u niet zomaar. De aanblik van 12 ver schillende soorten slaatjes (o.a. Krabsalade, Waldorfsalade etc.), twintig soorten exclusieve vlees waren en niet te vergeten de 120 kaassoorten uit vele landen, daar moet u letterlijk en figuurlijk even bij stilstaan. Onze blik dwaalt met u door de vitrine en wij zien o.a. Coburger- ham, kalfspastei, Hongaarse Sala mi, gebraden fricandeau en verse lever, vele soorten paté, de Ita liaanse kaassoorten Gorconzola, ??iXareSf Taleggio' de Deense Tilsite de Franse Tome au raisin, Roquelon BonbeJ, de Zwitserse Emmenthaler. Gervais etc. etc In blik vinden wij o.a. Kastanjepuree. lobasco sauce. Escoffier sauces. Paté de volaille, Champignons in Madeirasaus en laten we maar stoppen, u heeft het allang begre pen; voor het kaariavondje van vandaag, voor het gezellige feestje van morgen kunt u in de nieuwe Albert Heijn SuperMart keuze maken uit een enorme sortering delicatessen uit binnen- en buiten land. iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiir Pracht Dahlia's male prijs 1.50, nu Vergeetmenietjes i 40 voor alles voor AH-prijzen dus spreekwoor delijk laag Vele soorten bloem en tuinzaden v.a. 35 ct. per zakje Potgrond n ideaal voor uw kamerplanten 0 Turfmolm, diverse soorten mest 9 1001 handige hulpjes voor het bewerken en onder houden van uw tuin- en kamer planten. WELKOM VOORDELEN

Allerhande | 1964 | | pagina 3