WELKE PANTOFFEL vindt u het mooist? 1 rij k- ;eurig< ichots thee! Albert Heijn TV op nieuwe wegen Coco Chanel kwam verdween en keerde terug MACARONI ALLAN MINASSIAN LEEFT VAN DE THEE 1.74 in de oven EXTRA PRIJS MACQUEEN- PRIJSVRAAG Deelnemingsformulier KAPUCIJNERS MET RIJST NIEUWS over GASTENBOEK 750 gulden aan prijzen Herfstmenu No. 2 Hoogenboseh schoenen 250 guld en AH-PANTOFFEL PRIJSVRAAG HOOGENBOSCH EENVOUD Uitslag van de B", kapucijners met rijst kunt u het beste pittig aange maakte gehaktballen ge ven. U neemt gelijke hoeveel heden rund-, kalfs- en varkens gehakt en maakt dat aan met wat oud brood, beschuit of pa neermeel, precies zoals u het ge wend bent. Verder een ei, een beetje zout en behoorlijk veel vers gemalen peper. U maakt daarvan een fors formaat ge haktballen en braadt die in bo ter, margarine of plantenvet aan alle kanten mooi bruin. MAXWELL Poederkoffie Nu in uw eigen AH winkel ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ Geen verschil meer tussen „live" en •ingeblikt" AH-PASTILLES N ieu wiglieden Herfstmenu No. 3 OKTOBER ALLERHANDE J_TET is bijna niet meer voor te stellen, maar aan die heerlijke warme maanden van de afgelopen zomer komt toch heus een einde. Lang zaam maar zeker komen wij in de winter terecht, het jaargetijde dat zo onver brekelijk verbonden is met snorrende kachels en warme pantoffels. De N. V. Hoogenbosch Schoenen brengt een aantal nieuwe modellen, waarvan wij er hiernaast zeven hebben afge beeld en voorzien van de letters A t/m G. Het gaat er nu om te bepalen welke pantoffel u het mooist vindt. Deze zet u op de eerste plaats. De pantoffel, die volgens u in elegantie daarop volgt, komt op de tweede en zo gaat u door, tot en met de zevende. Een deskundige jury heeft haar oordeel over deze pantof fels reeds uitgesproken. Die uit spraak is gedeponeerd hij not a- r i s mr. F. A. de Gelder te Amsterdam. De deelneemster (of deelnemer) die een rangorde inzendt over eenkomstig de door de jury vast gestelde en bjj de notaris gedepo neerde rangorde, ontvangt de AH prijs van vijfhonderd gulden. Zijn er meer goede inzenders, dan wordt deze prijs gelijkelijk verdeeld. beschikbaar gesteld door De N.V. Hoogenbosch Schoenen stelt een extra premie beschikbaar van te besteden in de zaken van dit magazijn. Deze prijs wordt onder de in zenders van een goede oplossing verloot. modieuze pantoffel in duotint ieder met vacht garnering g charmant pantoffeltje in rood en blauw fluweel origineel Mocasin in rood-blauw-linde en beige leder Q gezellige pantoffel in mais- geel en lever suède met cosy zool bijzonder flatteus muiltje in geel en blauw leder, toyale bontrand p fijn geperforeerd rood en beige leder met bont garnering warme pantoffel, fijn peau de peche met panterbont versierd UW ADRES S.V.P. VAN de heer J. M. van Pelt uit Amersfoort ontving ik een brief, waarop ik graag per soonlijk wilde antwoorden. Helaas weet ik van de heer Van Pelt geen nader adres. Wil de heer Van Pelt mij dit even opgeven? Scottish Clans and their Tartans 71/J E V R O U W Boo m-v a n der W oude, Discus straat 26-111, Amsterdam, vroeg mij of ik haar kon helpen aan de naam van een boekje, waarin gegevens staan over de Schotse Clans. Gaarne voldoe ik aan dit ver zoek. Het betreffende boekje heet: The Scottish Clans their Tartans". Het wordt uit gegeven door W. A. K. John ston, S. G. W. Bacon Ltd., Edin burgh, London. U kunt het via uw boekhande laar bestellen. kenmerk van haar stijl VOORWAARDEN Alleen inzendingen op aan de voet van deze pagina afgedrukte coupon zyn geldig. De coupon op de blanco zijde van een gefrankeerde briefkaart plakken of in gesloten enveloppe als brief inzenden. Uw inzending adresseren aan: PRIJSVRAAG ALBERT HEIJN, Postbus 1240, Amsterdam. Uw inzending moet uiterlijk zater dag 31 oktober 's middags 12 uur op bovengenoemd adres aan wezig zjjn. De uitslag is bindend. Over deze prijsvraag kan geen correspon dentie worden gevoerd. 0 Personeelsleden en gezinsleden van Albert Heijn N.V. en N.V. Hoogenbosch Schoenen zijn van deelneming uitgesloten. DE duizenden inzendingen èn de talrijke briefjes over de uitstekende kwaliteit van de nieuwe Schotse thee vormen het bewijs, dat het Nederlandse gezin de MacQueen Thee met geestdrift heeft ontvangen. De door de deelnemers zelf vast gestelde volgorde van de cartoons was als volgt: D A C B E Er waren in totaal 92 inzendingen, die deze rangorde vermeldden. No taris Mr. de Gelder verrichtte de officiële trekking en als winnaar van de vliegreis (voor 2 personen) naar Edinburgh kwam uit de bus: C. Thomasse, Speenkruid straat 28A, te Vlaardingen. A 7TJFTIG prijswinnaars krijgen een prachtige Schotse theemuts, terwijl de overige 41 prijswinnaars een fraai theetrommeltje met een pakje MacQueen thee ontvangen. Alle prijswinnaars krijgen per soonlijk bericht. 7E is de zeventig gepasseerd en veel couturiers en confectionnairs volgen haar na. Haar stijl is vooral in Ameri ka zeer geliefd men spreekt er van de „Chanelized style" maar dit begrip is ook in haar geboorteland bekend (men spreekt er van la Cha- nelienne), evenals in Duitsland, Engeland en de rest van Euro pa. Vijftien jaar lang, van 1938 tot 1953, was zij uit het modebeeld verdwenen en nu is ze er weer, jong als altijd, met al haar invloed. Haar naamGabrielle Cha nel, maar Coco Chanel zegt veel meer. Coco Chanel heeft een fantas tisch stuk geschiedenis gemaakt Sinds zij in de eerste wereldoor log een klein hoedenzaakje in Pa rijs opende (ze maakte al jarer haar eigen hoeden en iedereen was er verrukt over) zijn tallo ze van haar ideeën gemeengoed geworden. Zij maakte een einde aan de knellende corsetten en de in de onderkin prikkende balei nen; lanceerde ..bobbed" haar en simpele hoedjes, die zonder pen nen en voiles bleven zitten. Vóór Coco's tijd was het gezon de bruin van de zomerse zon ta boe voor de vrouw. Sweaters plooirokken en deuxpièces heefi zij voor het eerst gepresenteerd; zij was de eerste, die materialen als jersey en tweed toepaste. Haar parfum. Chanel No. 5. dal zij zelf zonder vakkennis mengde werd en is nóg wereldberoemd. Maar bovenal is zij het ge weest, die de losse, gemakke lijke en sportieve stijl intro duceerde, waarop de huidige dameskleding in hoofdzaak is gebaseerd. Die stiji van een voudige elegantie en soepele nonchalance is als min of meer tijdloos door de jaren heen gebleven, welke lijnen er ook aan bod kwamen. Ze heeft beide gekend: succes en teleurstelling. In 1933 trok ze zich uit de zaken terug. Ze raak te in het vergeetboek en na de tweede wereldoorlog dachten wei' nigen meer aan ha>ar. Plotseling echter, in 1953. kondigde zij haar terugkeer aan en in februari 1954 presenteerde zij haar nieuwe col lectie. Het werd zo goed als eer mislukking. Onberoerd door de slechte critieken zette zij door en men mag gerust zeggen, dat zij thans haar oude plaats heeft ver overd. Het draagbare speelt in haar collecties de grootste rol. Glad de jurkjes en rokjes met cardi- gan-achtig-e jasjes, vaak met biesgamerïngen, zijn haar spe- "TAILLEUR-ensemble van Chanel, ver vaardigd van lamé met reliëfornamenten in wit met gouden Lurex van Bucol. Het iosvallende jasje is gebiesd in zwart en goud. AH-PANTOFFELPRIJSVRAAG De rangorde 2 3 4 5 6 7 is naar mijn mening: (In deze tn ■colom dus de letters de door u gekozen A t/m G Invullen, volgorde) Inzenden aan Albert Heijn-prijsvraag, Postbus 1240, Amsterdam cialiteit. Voor haar kleding voor overdag gebruikt zij hoofdzake lijk wollen stoffen, voor de avond past zij veel brocaat toe, waarin glanzende gouden, zilve ren of gekleurde Lurexdraadjes zijn geweven. In haar jongste collectie kwam de tunieklijn veelvuldig voor. En evenals tien tallen jaren geleden is ook nu nog eenvoud het kenmerk van haar stijl. Daarna snippert u er een flin ke ui in. voegt er een paar kruid nagelen en een stukje laurierblad bij en laat de gehaktballen gaar stoven. Tenslotte kunt u er een paar tomaten, van velletjes ont daan, bijdoen, maar dit is niet noodzakelijk. Kapucijners heeft u 's nachts in de week laten staan en u kookt ze in het weekwater gaar. Dat zal ongeveer twee uur tijd vragen, die u dan benutten kunt om het gehakt te braden. Het laatste kwartier voor het op dienen gebruikt u om de (voorge kookte) rijst klaar te maken. Vanzelfsprekend heeft u gezorgd voor het nodige zout in kapucijners èn rijst. U dient dit gerecht op één schaal op: de kapucijners in het midden, daaromheen de rijst, de gehaktballen op het ..kapu cijner-bed' een paar lepels saus erover en de rest van de saus in een kom apart. Voedzaam, smakelijk en toch niet al te win ters'. Wilt u het zich gemakkelijk maken, dan kunt u zowel de kapucijners, in blik direct voor het gebruik gereed, als de gehakt ballen, 4 gebraden bullen gehakt in een blik, in de Albert Heijn- winkels verkrijgen. Gemakkelijk en voordelig. CISKA VERHEUL in nieuwe glasverpakking. Tijdelijk in de Albert Heijn-zaken van 2.05 voor BEROEMD IS DE THEE VAN SCHOTLAND - de rijk- geurige, hartverwarmende melange die van Dundee tot Edin burgh geschonken wordtEn nu ook door U! Want Albert Heijn introduceert thans in Nederland de unieke MACQUEEN TEA, een origineel Schotse melange, genoemd naar een eeuwenoude Schotse „clan'". Haal morgen zo'n pakje in de rood-geel- zwarte MacQueen tar tan* en proef - dit is rijk-geilrige thee op z'n best! Per pakje van 100 gram SO ct. Deze „tartan" is het historische ruitmoticf van de MacQueen ,filon" (familie) Nieuw Handige verpakking ALBERT HEIJN brengt de Delicata chocolade PASTILLES, in een nieuwe, bijzonder handige verpakking. Rondom de rol chocolaadjes is nu een stevige kartonnen huls aan gebracht, die heel eenvoudig open en dichtgaat en waarin u de aan gebroken rol chocolade heel goed kunt bewaren. Voor deze verpak king betaalt u geen cent extra. De verpakte chocolade kost pre cies evenveel als de onverpakte. Hij maalt en klopt en roert A ^OOR 37.50 maakt Tornado een combinatie van koffie molen en mengbeker, beide elek trisch natuurlijk. De koffiemolen ziet eruit als de bestaande Mou linex Tornado koffiemolen, alleen er zit een sterkere motor in. De mengbeker past bovenop de kof fiemolen en maalt, snijdt, roert, pureert, klopt, mengt en karnt in een ommezientje. Give me 5 minutes more" CLUMBER heet de wek ker voor dat soort men sen, dat bij het wakker worden denkt: hè, nog vijf minuutjes en dan prompt weer in slaap valt. Als de Slumber begint te rate len en u wilt nog even blijven liggen, drukt u op de knop en vijf of tien minuten later (u kunt kiezen) loopt de wekker weer af. U kunt dit drie keer herhalen. zijn verkrijgbaar in: pure chocolade, melkchocolade, extra bitter en melk en puur gemengd. PRIJS PER ROL JEDERE, enigszins „getrain de" televisiekijker weet langzamerhand, waaraan een geringere kwaliteit van zijn beeldontvangst te danken is. Het kan in de zomermaan den het zebra-effect zijn, ver oorzaakt door oncontroleer bare interferenties in hogere luchtlagen van elkaar sto rende zenders; de bromfiets en stofzuigerstrep'en zijn ook geen geheim meer en tenslot te kan hij in de meeste ge vallen direct zien, of hij naar een directe uitzending of naar een telerecording kijkt. Deze toestanden zullen bin nenkort tot het verleden be horen. Huishoudencyclopedie yRAAGBAAK voor de vrouw heet de uit twaalf delen bestaande h uishoud-en. cy clop e die, die de Lever's Zeep- maatschappij N.V. te Rotterdam uitgeeft en die u zich kunt aan schaffen door (voor ieder deel tje) drie Sunilmerkjes en 40 cent aan postzegels aan de Le ver's Zeepmaatschappij te sturen. Iedere huisvrouw kan van deze vraagbaak veel plezier beleven. Zij vindt er allerlei wetenswaar digs in over o.a. textiel, woning inrichting, levensmiddelen, voe dingsleer, koken, plantenop voeding, babyverzorging, ziek ten en juridische onderwerpen. Het zal dan geen kijker meer opvallen, of liij naar een directe of „ingeblikte" uitzending kijkt. Dat komt door een vinding, die de naam van Ampex-appa- ratuur draagt en het beeld en geluid op geheel nieuwe wijze vastlegt. Een paar jaar geleden zei men: beeld wordt vastgelegd op film en geluid op magneto- foonband of grammofoonplaat. Men kan nu zowel beeld als ge luid op een magnetische band vastleggen en vla de zender weer reproduceren. De banden zijn wat breder, ongeveer 5 cm en hét procédé is bepaald niet goedkoop, maar daar staat het grote voor deel tegenover, dat er niets van de kwaliteit en geen tijd voor ont wikkelen en copiëren verloren gaan. De apparatuur kost 600.000 en dat was tot nu toe wel een be zwaar. Nu echter de fondsen van de NTS in het komende jaar rui mer worden, kunnen de kijkers binnen afzienbare tijd deze appa ratuur ook in Nederland verwach ten. De weldoenster I ANGZAAM, maar steeds vlugger naderen weer de decemberdagen en dus ook het SinterklaasfestijnDit brengt ons in gedachten, dat een da me, woonachtig in de buurt van Hilversum, al weer bezig zal zijn met haar jaarlijkse hobby n.l. het verzinnen van geschen ken en surprises voor een groot aantal, voor haar favoriete me.- dewerkers, inclusief echtgeno ten en kinderen, van een der omroepverenigingen (U verge ve ons dat wij geen namen noe men, maar ook de meespelende omroepvereniging anoniem la ten!). Elk jaar op Sinterklaasavond rijdt zij in een grote auto rond om al die pakjes op de bekende geheimzinnige wijze van „pakjes neerleggen - deurtje bellen - en gauw weg" af te leveren. Nieuws gierig geworden naar de motieven van deze weldoenster (haar naam en adres werden door toeval ont dekt) heeft een der „begiftigden" haar een$ bezocht om voor de milde gaven te danken. Wat bleek daarbij! Deze dame, sinds enige tijd weduwe geworden, luis terde en keek alleen maar naai de uitzendingen van die éne om roepvereniging. Bij uitzendin gen van andere bleven t.v. en ra dio uit principe donker en geluid loos. Met een vriendelijke glim lach gaf zij als commentaar: „Ziet u mijn man was be stuurslid van (volgt de naam van een der „andere" om roepverenigingen) en toen hij nog leefde, moest ik altijd naar dié uitzendingen luisteren. Maar nu ben ik vrij en daarom luis ter ik alleen maar naar uw uit zendingen!'' Nieuw woord voor t.v. U weet, dat Herbert Joeks een van de meest optredende ac teurs In de televisie is. Dit heeft tengevolge gehad, dat er een voorstel is gedaan om het woord „televisie" af te schaf fen. Het zou voortaan beter „Joeks-box" kunnen heten! Joeks m de „Joeks-box pEN gerecht, dat u het beste Lj klaar kunt maken, wanneer u een rest kalfs- of varkens vlees heeft. Dat overgebleven vlees snijdt u dan in blokjes van een niet ai te klein formaat. Daarnaast heeft u nodig e en paar dunne plakjes gerookt spek (procureur-spek) en een dikke plak h a m. Zowel het spek als de ham snijdt u in kleine stukjes. Vervolgens kookt u ook enige eieren hard, pelt ze en snijdt ze in vieren. En voorts kookt u macaroni, zoveel als u nodig denkt te hebben. Als ze na ongeveer een kwar tier (snelkokende macaroni in 6 a 7 minuten) gaar is, giet u ze af en sproeit er even de koud-water- straal over, want macaroni behoort nu eenmaal te „schrikken", opdat het kook-,proces gestopt wordt.. Dan neemt u een vuurvaste schotel, u besmeert die met een goede laag boter of margarine en plaatst er de ingrediënten laag om laag in. Eerst een laag ma caroni, daarna de blokjes kalfs vlees met een paar stukjes spek en andermaal een paar klontjes boter. Daarop legt u dan een paar plakken jonge kaas en wat ge raspte belegen kaas. Dan weer een laag macaroni, die op zijn beurt bedekt wordt met de eier-parten, de ham en het spek, ook weer een enkel stukje boter, nogmaals een paar plakken jonge kaas en wat be legen geraspte kaas en tenslotte een laag macaroni. Daarover strooit u wat paneer meel, een beetje geraspte bele gen kaas en u giet er wat ge smolten boter over. In de oven laat u dit gerecht niet alleen gloei end worden, maar u laat er ook een bruin korstje op komen. U heeft al wel begrepen, dat dit gerecht een voedzame maaltijd betekent, waar u hetzij een ge mengde sla bij geeft, hetzij vruch ten na serveert. CISKA VERHEUL JSJEDERLAND is na Engeland een van de beste theedrinken de landen". Dat zegt de 60-jarige Allen C. Minassian uit Londen en hij kan het weten. AI veertig jaar lang „doet" hij in thee. Importeren uit India, Oost-Afrika en Ceylon en dan via Londen verschepen naar tal van Europese landen. Nederland is bijna m'n twee de vaderland geworden", vertelt hij. „Niet alleen omdat in Ne derland zulke grote thee-afne mers wonen, maar ook omdat m'n schoondochter van Neder landse afkomst is. Ook al heeft ze haar hele leven in Engeland gewoond, toch spreekt x# nog vloeiend Nederlands." Een „thee"-Ieven Zelf verstaat hij ook Neder lands, ontdekten we tijdens een bliksem interview dat we met hem hadden, nadat hij een be zoek aan Albert Heijn had gebracht om te praten ja, over thee. Thee beheerst zijn hele ieveo. Zijn vader handelde al in thee, maar zoon Allan was nog te jong om de zaak over te nemen, toen hij overleed. Toch volgde hij de voet stappen van zijn vader en ver kocht in de loop der jaren voor verschillende Britse firma's. Met zilveren lepeltje „Thee proeven Ja, ook dal hoort er bij", vertelt de heer Minassian. „Ontelbare soorten. En altijd met een klein zilveren lepeltje. Wij, theeproevers, be kijken eerst de thee, doen dan een beetje in de mond, maar doorslikken is er niet bij. Dat zou de smaak bederven. Op de dagen dat ik thee proef, moet ik er om denken mets voor m'n toilet te ge bruiken wat een sterke geur verspreidt. Geen ruikende zeep, geen briljantine, geen handcrème, enz. Dat zou allemaal m'n smaak ongunstig beïn vloeden. MacQueen thee? „Een prima soort", zegt deze theekenner. „Albert Heijn zal zijn klanten met deze Schotse thee beslist een goede dienst bewijzen." I Overal weer anders Overal drinkt men de thee an ders. In Engeland met veel melk. In' Rusland daarentegen (waar hij vroeger veel kwam) drinken ze de thee zwart. De heer Minassian weet zich nog te herinneren, dat ze een klontje rode suiker tussen de tanden na men bij het drinken van die zwarte thee. In de Latijnse land den wordt weinig thee gedron ken. Zwitserland is ook een goe de thee-klant, maar vooral door het grote aantal Engelse toeris ten dat daar altijd verblijft. „Graag nog een kopje thee", zegt de heer Allan Minassian en dat Is dan het derde kopje dat hij tijdens het korte gesprek drinkt. Neehij verloochent zijn beroep niet

Allerhande | 1959 | | pagina 3