BALLET.een koninklijke kunst, mm bordklaar Twee delen de pot prijswinnaars van 5.000.- De ware manier van kapucijners eten 5PF die in Den Haag al jong ivordt onderwezen In uw keuken de gort niet vergeten! In 1957 gingen er negen nieuwe AH-zelfbedieningszaken open MACARONI met garnalen NIEUWS over nieuwigheden MOTIVERINGEN Lager onderw,js gaat door „S U IS - M A I D" ROZIJNEN VALENTINE DAY 1DAG DER HARTEN Niet te geloven! SALADE VAN ROSE MACARONI Goudbrocaat Is het ivaar? ZUIDVRUCHTEN ALS GROENTEN \tis nieuws: met tonijn 2 ALLERHANDE JANUARI F\E balletkunst Is, vooral na de laatste oorlof, opnieuw tot bloei rJ gekomen. Wy staan in Nederland echter nog aan het begin van een ballettraditie en wij kunnen er ons niet genoeg van bewust zün, dat nog een lange weg moet worden afgelegd, alvorens tc kunnen ge wagen van een internationaal peil van onze danskunst. Een enkele begaafde danszwaluw maakt nog geen balletzomer. Het is daarom goed, dat de overheid thans ook haar zorgende handen uitstrekt over de balletopleiding. En waar had deze balletopleiding als voorportaal tot de koninkiyke kunst een betere huisvesting kunnen vinden dan in het enige Koninkiyke Conservatorium, dat ons land ryk is, n.l. te Den Haag? JLSE DU RAN, Lia Haeken, Huubje Verstegen en Nino van Tijn in een sierlijke arabes que aan de barre onder toezicht van Miss Adams. 2 uur balletles krijgen, 1 uur ritmiek (Dalcroze) per week en voor wie zelfs de schoolmelk niet is vergeten, kunnen later alle kanten uit, naar het Nederlands Ballet, Ballet der Lage Landen, Scapino Ballet of Ballet der Ned. Weg kruik, weg sokken! JJEHOORT u ook tot de cate gorie vrouwen, die met een kruik, een flanellen pyama en, als 't flink vriest, met een vest en sokken aan naar bed gaat? En geneert u zich ook wel eens voor uw man om zo uitgedost door de slaapkamer te lopen? Mevouw, dat hoeft met meer. De Bijenkorf verkoopt pya- ma's, die vesten en bedsokken vol slagen overbodig maken. Het nachtgewaad, dat wij voor u ont dekten. bestaat nl. uit een soort hansopbroek, met voeten, ja me vrouw. en uit een jakje, dat u met een koord om uw heupen dicht kuc-t trekken en een capuchon. Wat wilt u nog meer? Letterlijk van top tot teen bedekt. Deze pyama's zijn er in aller lei soorten, in allerlei modellen, in allerlei lekker warme stoffen en in prijzen, variërend van twintig tot dertig gulden. Stuk voor stuk zien ze er even grappig uit en behalve voor 's winters zijn ze voor zomerse nachten in de tent heel geschikt. Citroen op de knieën yOALS wel te verwachten was is een groot aantal inzendingen op deze aantrekkelijke prijsvraag binnengekomen. Velen hebben getracht, de Koffiepot te bemachtigen, slechts weinige" zijn hierin geslaagd: de familie F. Bosch. Volkerakstraat 24, Amsterdam en de familie M. J. Schoeman, Kastanjesingel 47, Scheibroek. Zij hebben beiden een oplossing ingezonden, die geheel overeen kwam met de bij de notaris gedeponeerde oplossing. Zij delen dus de gegarandeerde Koffiepot van 5000.en ontvangen ieder J' 2.500. De oplossing luidde: 3, 2, 3, 1, 1, 1, 1, 3, 1. j Na de lange wandeling ge noten de kinderen met volle van hetA.H.-limo- buid, die veel heeft te lijden van de winterse kou, op dat u, na de behandeling, weer met een poezig zacht velletje kunt TNANK zij een goed samenspel van overheidsinstanties wordt het balletonderwijs gecombineerd met de lagere school. Immers, de kinderen vallen onder de leer plicht en als zij om welke reden dan ook de balletopleiding staken, moet voor hen de mogelijkheid bestaan in normaal schoolverband terug te keren. De balletopleiding aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag is thans haar tweede leerjaar begonnen met 3 jongens en 42 meisjes. Van deze kinderen ontvangen er 33 lager onderwijs, verdeeld over een 3e. 4e, 5e en 6e klasse. Over het algemeen werkt men aan een dagtaak en alleen als deze niet gereed komt, is er wat huiswerkGestreefd wordt naar een M.U.L.O.-opleiding, maar zo ver is het nog niet, evenals ook vakken als vrije dans, volksdans, karakterdans, historisch ballet, kunstgeschiedenis e.d. voorlopig nog toekomstmuziek blijven. Wel wordt algemeen vormend muziek onderwijs gegeven. Tenminste acht jaar De leerlingen mogen niet jonger zyn dan acht jaar en als doel van deze gecombineerde balletgezelschap op internatio naal niveau, hetgeen inhoudt, dat zij lid kunnen zyn van een corps de ballet en in staat zyn kleine solo-rollen te ver vullen. De techniek is dus nummer één. De beheersing van het buigen, strekken, verheffen, glijden, sprin gen, slingeren en draaien om het nu maar eens in het Neder lands en niet in de gebruikeiyke Franse ballet-terminologie te zeg gen duurt ongeveer vijf jaren. Daarna leert de danseres geduren de twee jaren deze technische ver worvenheden bewust gebruiken en pas daarna komt in een normaal danskunstig proces de artistieke uitgroei. Velen komen echter aan deze laatste faze niet toe en dat is min der erg dan men denkt. De ballet wereld heeft meer aan een goed getraind lid van een corps de ballet dan aan een slecht uitge balanceerde solist, hoe artistiek deze ook moge zyn. Op weg naar het vak En zo is men dan aan Korte Beestenmarkt te Den Haag op weg naar het vak. De lessen in lager onder wijs worden in een schoolge bouw in de buurt gegeven, want het gebouw van het Conserva torium verkeert nu al geduren de veertig jaren in een „tijde lijke overgangstoestand". Het is otaumu jaöiiei ui jDctuei. aer iieu. - i, Opera, om m ons land te blijven. 12 222-.- J|2 2f2i, Financieel zijn de vooruitzichten onierfP'f.. 'e, »'lar™; a.le, 'lcS niet slecht, want tegen de 300 ««makkelijk laten vermelen door gulden in de maand voor een vol waardig lid van een corps de ballet is zeker geen onmogelijkheid. In het buitenland staan de dans- gages zeker niet op een lager niveau. De danskunst omspant de wereld evengoed als de muziek en de wis. en de scheikunde en er bestaat thans een goede kans, dat Nederland ook op dit artistieke gebied „goede waar" aan de cul turele markt zal brengen. Ilse, Lia, Huubje en Ninodie u op de foto's zo vlijtig bezig ziet in leslokaal en aan de barre, zullen zeker hun best doen! FRANK DELBOY. een ruwe huid. Overtollig eelt kunt u weghalen met puimsteen. Blauwe plekken moet u 's avonds aanstippen met mercuro-chroom. Ruwe knieën knappen enorm op van een behan deling met de binnenkant van een citroenschil. U doet er goed aan die knieën, na het baden, even te masseren met een vette crème. Wanneer het vriest gillen uw benen iedere avond om wat olie, dat u met de hand in de huid wrijft. Maar denkt u erom de volgende ochtend de benen even te bewer ken met een droge handdoek? 2. opleiding 1, gesteld dansers en benauwend te Mein gèw0rden, danseressen te vormen, die bij het voltooien van de opleiding zodanig geschoold zijn, dat zij deel kunnen uitmaken van eeD DENKT U er eigenlijk wel eens aan dat gort toch zo'n uit stekend voedsel is en zowel in een hartige, als zoete uitgave ter tafel gebracht kan worden? U kunt gort, van die mooie parelgort büv., evenals rijst, droog koken en dan met vlees, een pikante saus, gefruite uitjes en een groente serveren. Het is niet moeilijk en eens wat anders. Gort als karne- melkse-pap is u waarschijnlijk al len bekend, het is de vorm waarin de meeste gort geconsumeerd wordt. Watergruel Herinnert u zich trouwens van vroeger de beroemde „W atergruel"? U maakt ze als volgt. Een ons parelgort zet u op met ander halve liter koud water, een stuk pijpkaneel en een dun afge schilde citroenschil. Dit alles laat u gedurende twee uur langzaam koken. Een half uur voor het serveren roert u er anderhalf ons goed gewassen krenten doorheen. En daarna gaan er nog twee d.L. bessensap doorheen en een ons suiker. Dat is watergruel in zijn simpelste vorm. Maakt u ze eens heel bijzonder klaar. Als volgt: met naast de kren ten, waarvan u dan iets minder kunt gebruiken, ook nog een ons sultana-rozijnen, een sinaas appelschileveneens heel dun afgeschild en anderhalf ons tutti frutti, v>an te voren geweekt en gekookt. Als zeer speciale noot kunt u er dan ook nog een ge woon glas rode wijn, een bor deaux. door roeren. Maar dat laatste is niet noodzakelijk om de watergruel toch al bijzonder te maken tAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ 5 3 Uit zonnig Californië 3 De wereldbefaarnde t Blauwe 3 Californische pak 340 gram Golden Bleached t (Goudgele) pak 226 gram 75 hetgeen er o.a. oorzaak van is, dat de jongens van de balletklas zich in een soort kast moeten verkleden en dat de lichame lijke hygiëne zich na afloop van het dansonderricht helaas be perkt tot een wasbak met koud water. In het nieuwe conservato riumgebouw zal echter alles anders en beter worden. Wat niet beter kan worden is de geest en bekwaamheid van het onderwas, want dat is in orde. De dames E11 y Prin sen Geerligs Bakker en Zijlstra Scholten, hebben veel plezier in het geven van taal- en rekenkunde en wat er al niet meer tot de L.O-opleiding behoort; en de balletpedagoge. Miss Adams, afkomstig van de bekende Sadlers' Wells Ballet School te Londen, verstaat haar vak eveneens uitstekend. Hard werken De balletkunst speelt zich af in een sfeer van hard werken en hiërarchie en zo onderscheiden zich ook reeds hier de vijf dans- klassen in de kleur van spitzen, ceintuur en haarband, welke resp. rose, blauw, groen, mauve en rood zijn, De kinderen, die dagelijks op basis van hun vorderingen 1 tot JLSE DURAN. Lia Haeken, Huubje Verslegen en Nino van Tijn met Mevrouw Prinsen Geerligs in het klasselokaal. Dit is geen ge recht voor hen die met moderne haast langs een fornuis rennend iets in een om mezien ter tafei wensen te bren gen. En zeker de kapucijner moet van deze haast niets hebben. Deze peulvrucht late men rus tig de nacht over weken in lauw water. De volgende mor gen dient gespoeld te worden en gelezen, d.w.z. dat de minder gave exemplaren eruit gehaald worden. Let dus bij het kopen altijd op het uiterlijk. Daarna zet u de kapucijners op met zeer veel lauw water, driemaal zo veel als de hoeveelheid peul vruchten. JJET is iveer zo ver! 14 februari en Va lentine Day! De dag dat iedereen weer met harten mag werken en elkaar onom wonden zijn hart toe kan sturen en aanbieden. Wat Valentine Day oorspronkelijk is en hoe het ontstaan is, uteet men niet helemaal precies. Wel staat vast dat het een overblijfsel is van een oud Romeins feest dat Lupercalia heette. Op een dag in februari en men neemt aan dal dat de 14de was) kwam i Ie jeugd bij elkaar op een groot plein. Daar stond dan een enorme doos briefjes gedaan met de partner zoeken en dat daarom jongelui in deze tijd hun Valentine, wil len hebben. De grote dag M .4AR hoe het ook moge zijn en of \h«in<lrMe olin 14de eeuw ontstaan is, de jeugd vindt dit van de ztadX 73, I Vt"'"?'' kwamen de jonge man nen en trokken naam uit de doos. Dat i betekende dat ze tijdens I I.upercalia me, he, j Zj.T" 1 meisje, waarvan de naam op het papier stond, gingen feest vie ren. Sommige beweren zelfs, dat ze een leuke dag te heb- i ben. Vooral de Ameri kaanse jeugd. Daar is 14 februari één van de het jaar. Jongens en meis jes sturen elkaar kaar ten. Ouders en kinde ren. Onderwijzers en I leerlingen. Het is een nïa'èiieëi, CuperaUia I 'ov'el TS" i 'Ank kaarten te ont van- met het metste vierden J i gen. Kaarten met vuur- maar dat de jonge man een jaar leng. dus lol de volgende 14de ha"?" ,""1 llu' j weel en harten van bruart, de vriend van papier. Maar het blijft het meisje was. met bij de kaarten Ook wordt wel eens alleen. Er worden ge- beweerd dat dit onge-schenken heen en weer veer de tijd van het 1 gestuurd en de etalages jaar is dat vogels hun staan in het leken van Valentine. Jongens en mannen hebben het nooit moeilijk, met het kiezen van een Valen tine geschenk voor een vrouw of een meisje. De variatie is eindeloos! Armbanden met harten rijst. aan, zeep in hart- Natuurlijk hoort er in de pan nog meer. Bijv. een ui die bestoken is met enige kruidnagelen en vooral een teentje knoflook. Geen zouit om te beginnen, maar wel wat vers gemalen peper en een snuifje thijm plus een laurierblaadje. „Raasdonders" Breng de kapucijners op een zaclht vuurtje danig langzaam aan de kook. Laat ze vooral niet „flink" koken, want dan schrikken ze, worden hard van buiten en verdienen dan met recht de naam „raasdonders"! U laat ze dus heel zacht tegen de kook aan zitten gedurende de uren (dat hangt van de kapucij ners af) en dat kan variëren van drie tot vijf uur. Proberen is de enige manier om er achter te ko men. Een half uur vóór het gaar worden voegt u het zout er bij. Er is nog een pan op uw for nuis, die staat er nog langer op. Daarin sudderen de runderlap jes gaar, die u des morgens al aangebraden heeft en die na uren van een zacht verblijf op het fornuis geurig en boterzacht ter tafel dienen te komen. Na tuurlijk heeft u ze aangebraden met wat fijn gehakte ui, een kruidnageltje of wat, een lau rierblaadje, een snuifje thijm, wat roosmarijn, marjolein e.d. De „randversiering" Als de kapucijners „tafelrijp" zijn. dient u ze op met al het mo gelijke toebehoren. In de eerste plaats dus zijn dat de runderlap jes en verder zet men graag een fraaie schaal pekelvlees o.p tafel.. Daarnaast is er natuurlijk het knappend uitgebakken spek en de sauskom met het spekvet. Maar dat niet alleen, ook een kom met mosterdsaus is een verrukking op deze dis. Verder behoren er als begeleiding te zijn: gefruite uitjes knappend goudbruin, en zilverig wilt: de heel fijn gesneden verse ui, terwijl in deze uiensymfonie de zilveruitjes in het zuur niet mogen ontbreken. En natuurlijk zijn er de augurkjes, de kappertjes, verder wat sambals en droog gekookte vorm, flessen lotion hart-vorm, plastik do zen, hartvormig, gevuld met bonbons, kortom het is alles hart wal de klok slaat. Dassen fTN voor de mannen lijkt het, of er maar twee dingen bestaan. Dat zijn dassen en man chetknopen. Natuurlijk zijn de manchetknopen harten. Liefst nog met: ik hou van je, erin gegraveerd. De dassen zijn effen van kleur en beschilderd met harten. BECCY DE VRIES En ieder, neme van een en ander zoveel als hem het best dunkt en applaudissere dan voor de huisvrouw die zulke ka pucijners in de plaats van slechte aardappelen serveert! teugen nade. Het lijdt geen twijfel, dat elk kind na een lange wandeling met volle teugen van een „glas koele" limonade geniet, vooral als het ook nog A.H.-limonade is. Elk kind zal echter ook met evenveel recht kun nen genieten van het „koele glas limonade", omdat „koele" hier niet uitsluitend het bijv. naam woord van glas behoeft te zijn, maar ook het bijv. naamwoord van „glas limonade". Immers, we spreken ook van een heerlijk kopje koffie en dat wil toch ook niet zeggen, dat het kopje heerlijk Is, maar de in houd, dus het kopje met koffie. Zo ook met het koele glas limonade. Beide woorden zijn dus juist. (3) In het kleine dorpje was 's zomers altijd veel verkeer van vakantiegangers. Uit niets blijkt, dat dit dorpje zelf tot de vakantieoorden behoort en het is dus niet zeker, dat zich in de zomermaanden hier pension gasten zullen bevinden. Maar dat het verkeer door een dergelijk plaatsje door de talloze vakantiegangers in de zomer maanden veel groter wordt, spreekt vanzelf. (2). ij „Vind je dut geen vraag stuk?", vroeg de onder wijzer verbaasd aan de jongen. Aangezien niets over het vraag stuk zelf gezegd wordt, noch over de bedoeling, waarmede het wordt opgegeven, zijn beide woorden op iiun plaats. (3.) Waarom eigenlijk alleen 's winters speculaas"zeiden de A.H.-bakkers en zij bakken nu het gehele jaar door met vakbekwaamheid een bijzonder fijn speculaasje. Men kan er van op aa*. dat de A.H.-bakkers him speculaasjes zo wel met vakkennis als met vak bekwaamheid bakken. En toch Is „vakbekwaamheid" hier beter. Want al heeft men vakkennis, men is dan toch niet altijd direct vakbekwaam. Met vakbekwaam heid betekent immers: met vak- kunde èn geschiktheid, terwijl „met vakkennis" wil zeggen: met de bijzondere kennis, die voor een vak vereist wordt. Bakkersleerlingen, die met goed gevolg een bakkersschool hebben doorlopen, hebben daar hun vak kennis opgedaan. Pas daarna zullen zij in de praktijk vakbe kwaam kunnen worden. Daarom is „vakbekwaamheid" beslist be ter gemotiveerd. (1). Deze man speelt bijzonder goed, vooral als men in aan merking neemt, dat hij maar een amateur is. Amateur is beter dan dilettant Er staat dat de man bijzonder goed speelt. Dilettant nu heeft meer een geringschattende beteke nis, bij een dilettant veronderstelt men grote oppervlakkigheid etc. Men zal dus van een dilettant niet zeggen, dat hij bijzonder goed speelt. Daarom is amateur hier beter van toepassing. (1). tijde te handhaven (en dat doet Albert Heijn gezien zijn o n- voorwaardelijke kwali teitsgarantie) en niet, om dat het produkt toch al een goe de naam heeft, te dien aanzien te verslappen. Kwaliteit is dan ook. meer nog dan goede naam, de bes te garantie voor de beste en meest duurzame reclame. (2). 9. Natuurlijk wéér te laat mopperde de man op de tribune. Waarom zet hij ook niet eerder Aangezien over de aard van de speler en diens positie op het veld niets bekend is, zijn beide woor den even goed mogelijk. (3). jfQ Ook al presteert men iets, toch is het fout, om daar over op te scheppen. Als men werkelijk iets presteert, zal men zeker niet de fout maken tot een leugen zijn toevlucht te zoeken en méér willen lijken dan W" komen van Albert Heijn Met deze woorden stapte de heer H. Valk, reclame chef van AH, vriendelijk open gedaan, de woning van de familie M. JS ch o e- man aan de Kastanje singel 47 te Schiebroek binnen. Dat achter dit onver wachte bezoek iets bijzonders schuil girg, was van het gezicht van mevr. Schoeman duidelijk af te lezen. Aarzelend maar kennelijk met feilloze vrouwe lijke intuïtie, vroeg ze: „We men is. Men zal dus zeker niet hebben toch niet iets gewon nen?" Mevr. SCHOEMAN intuïtie (de grenzen der vergroting over „overdrijven" waarheid door schrijden.) Maar sommige mensen kunnen geneigd zijn zich overmatig op hun prestaties te laten voorstaan door er op te snoeven, d.w.z. er over op te scheppen. (1). Na vele proefnemingen is gebleken, dat het thans door A.H. toegepaste systeem van koffie branden de voorkeur ver dient. Als men de zin omdraait komt de betekenis ervan beter tot zijn recht. Dan leest men n.l.: „Dat het door A.H. toegepaste sys teem de voorkeuris na ve le proefnemingen gebleken." Vult men nu g e n i e t in, dan leest men ais het ware. dat na vele proef nemingen eindelijk is ontdekt, hoe A.H. zijn koffie brandt. Gebruikt men echter nu in de „omgedraaide" zin het woord „verdient", dan blijft de beteke nis van deze zin dezelfde als de gegeven zin. Hieruit blijkt dus, dat verdient beslist beter is, omdat Albert Hein zijn manier van koffiebranden niet geheim be hoeft te houden en ook niet ge heim houdt. Dat bewijst het arti kel in het augustus-nurraner van Aller Hande wei. (1). j Op de mulle landweg kon de fietser slechts met heel veel moeite in het zadel blijven. Aangezien hier van een LAND- weg en geen ZANDweg sprake is en dus de weg ongeplaveid is en en'uit losse. niet. samenhangende droge aarde blijkt te bestaan, heeft het gebruik van „mulle" hier de voorkeur. (1). Nieuwste AH-zelfbedieningswinkel Markt, Helmond NEGEN NIEUWE zelfbedie- dit moderne kruideniersbedrijf. ningszaken heeft Albert i De negen zelfbedieningswinkels Heyn in het afgelopen jaar ge- welke in 1957 werden geopend opend. Daarvan waren er vijf zijn gevestigd: die in geheel nieuwe panden werden ingericht; vier nieuwe zelfbedieningszaken kwamen door verbouwing tot stand. Het aantal AH-filialen is hier mee gestegen tot 359, waarvan 58 zelfbedieningswinkels en vier SuperMarts. Dat Albert Heijn over 62 zelfbedieningswinkels beschikt, is in verhouding tot de 700 die er totaal in Ne derland zyn, wel een bewys van de vooruitstrevendheid van Aerdenhout, Zandvoortselaan 169; Laren, Brink 30; Enschede, Van Loenshof 15; 's-Hertogenbosch, Jac. van Maerlantstraat 4547; Amersfoort, Euterpeplein 43; Hilversum, Gijsbrecht van Aemstelstraat hk. Hivertsweg; IJsselstein, Utrechtsestraat 47; Baarn, Laanstraat 94 en Helmond, Markt 9. 8. De beste reclame voor Alben Heijn's artikelen is de kwaliteit. Ook al heef! een produkt een goede naam, die het uiteindelijk aan zijn kwaliteit te danken heeft, het is toch nog altijd de kwaliteit, die het hem doet. Immers, een goede naam zegt de moderne klant, die dikwijls tevens een fijn proever is, niet genoeg meer. Hij moet zélf proeven en zelf consta teren, dat die goede naam ook werkelijk een goede kwaliteit dekt. Daarom is het ook zaak. het ho- te altpn j biikgroenten,0 maar^ook' wSteltS of schorseneren zyn er uitstekend bij QEEN aardappe len, geen vlees? Eet dan eens: macaroni met garna len. Neem daar voor macaroni, kook ze in ruim water met wat zout, ze moet nét nog niet helemaal gaar zijn. Laat ze even onder het koude water schrikken en doe ze met een stukje boter en wat toma tenpuree in de pan terug. Warm houden op een sudderpitje. Maak een saus van bloem, boter en melk als beschreven in het recept van de „Parme- koeken met iets er tussen". Door die saus roert u behalve het gehakte uitje, de gemalen peper en de nootmuscaat, fijn gesneden peterselie en garnalen. De verhouding kunt u zien als: op een half pond macaroni een halve liter saus waardoor een ons of twee garnalen worden geroerd. U hebt dan een gerecht dat voor vier personen bedoeld is. De saus dient niet a] te dun te zijn. Vul een vuurvaste schotel met de ma caroni, giet er de garnalen-saus overheen, bestrooi deze saus met geraspte kaas en laat er een fraai knappend korstje in de oven op komen. Als u daar een salade bij geeft, heeft u een heerlijk me nu'tje. En hebt u wel eens bedacht, dat u macaroni of rijst als sla kunt opdienen? In ons land vrij onbe kend, zijn deze gerechten niette min zeer smakelijk! Kook macaroni. Mocht u die niet in huis hebben maar wel spaghetti, dan neemt u dit laat ste. Ik adviseer u echter deze spaghetti in stukjes te breken. Na het schrikken laat u ze uit lekken. Daarna neemt u een wei nig mayonaise en roert er een scheutje citroensap doorheen, plus een beetje fijn gehakte ui, vers gemalen peper en wat tomatenpu- rée. Als u het heel erg lekker wilt maken, kunt u er ook een beetje echte ongeklopte, ongezoete slagroom doorkloppen. Deze rose j mayonaise roert u door de koud geworden macaroni, u proeft even of het zout-gehalte goed is (voor al niet té zout maken). Dan dient u de macaroni in een berg op een olatte schotel od en strooit er wat fijn gehakte ham over. Bij dit gerecht smaakt iedere groene groente, dus andijvie, spruitjes, DEZE PRACHTIGE AVONDJAPON in een ho- ningkleurige goudbrocaat is ontworpen door de Franse mode-ontwerper Jeanne Lan- vin-Castillo. Met het laag van de schouders hangend decolleté, de gedrapeerde mouwen en de subtiele nieuwe toepassing van de Empire-lijn, is het een van de fraaiste creaties die op de modeshow van het Lurex- House te Londen werden vertoond. De heer Valk knikte. Een prijsje, mevrouw De gedekte tafel werd gelaten voor wat zij was. Er kwamen kleurtjes op de wangen. De span ning was er. En toen, na het in leidende speechje van de heer Valk, het hoge woord eruit kwam, was die spanning wel gebroken, maar de verbazing nog lang niet geluwd. „Vijfentwintig honderd gulden", riep mevrouw Schoeman uit. „Wie had dat ooit kunnen dromen. Wij, die nog nooit een prijs gewonnen hebben. Niet te geloven!" Zij moest het wel geloven, toen twee bankjes van duizend en een van vijfhonderd op tafel kwamen. Oók de heer Schoeman en de 20-jarige dochter Marijke, die glunderend toekeken. En nog meer glunder den, toen mevrouw Schoeman op de stereotype vraag: „wat gaat u met het geld doen" aankondigde, aarj een zeilboot voor Marijke of een televisietoestel voor de heer des huizes te denken. Bij het afscheid hoorden wij de telefoonschijf in de kamer draai en. Het grote nieuws ging ver der de twee getrouwde zoons en dochter moesten het toch uit de eerste hand weten HET tweede be- zoek gold de heer en mevrouw f F. Bosch de Volkerak- straat 24 tei Amsterdam- m Zuid. De heer Bosch, die juist de laatste hand Mevr. BOSCH aan een van zijn griezelig reclame-tekenin gen legde, ontving, ons met evenveel gastvrijheid als begrijpelijke afwachting. „Ja, aan puzzels en prijsvragen deden ze wel vaak mee. Wie wint de AH-Koffiepot? Natuur lijk, daar hadden ze aan mee gedaan. Maar het is toch niet waar?Er ging bij de heer Bosch een licht op. De glimlach en het hoofdknikje van de heer Valk bevestigde het. Er was een „prijsje" gevallen. Meteen stond mevr. Bosch, die in de keuken nog wat doende wasook in de kamer „Het wordt angstig, ge woon griezelig", zei ze. „Wij winnen nooit iets. Dat bestaat niet". Langzaamaan maakte de twij fel .plaats voor plezierige zeker heid, in de vorm van de 2500 aan bankbiljetten, die als halve Koffiepot op de tafel uitgespreid lagen. Ook de jonge negenjarige Bosch moest in de vreugde delen en trippelde met blote vloetjes over het zeil. Neen, verraster had men niet kunnen reageren. „Natuurlijk ben ik een trouwe klant van Albert Heijn", wilde mevr. Bosch nog laten weten, „ik heb mijn volgende spaar boekje al haast weer vol." Maar al gauw keerde het gesprek weer terug op het meevaller tje, dat letterlijk „uit de lucht was komen vallen". En op de naaimachine, die mevr. Bosch zich zo gaarne had aangeschaft en nu binnen het bereik der mogelijkheden was gekomen. „Uit pure nervositeit heb ik de melk laten overkoken", verzucht te mevr. Bosch, toen ze, haastig opgesprongen, uit de keuken te rugkeerde. Maar ons kopje kof fie hebben we toch gekregen. We hadden een dankbare taak vol bracht. ATUURLIJK kunt u groenten vervangen door gedroogde! Wist u dat het bovenvermelde recept met een kleine verandering iets geheel nieuws wordt? Strooi er geen gesneden ham overheen, maar wel tonijn.! die u in blik koopt. Het merk is: Starkist en het is een heel fijne vissoort die zeer voordelig is. U maakt het blikje open. haalt de tonijn eruit en maakt de vis los. j Mag ik er u even op attent maken dat in het februarinummer waarna u ze over de macaroni 1957 van AllerHande het recept heeft gestaan van de vijgen-compóte j strooit. Als u van olijven houdt. die zo gemakkelijk te bereiden en zo bijzonder voedzaam en gezond is? J versiert u de schaal met al dan Vergeet u dus vooral deze compote niet wanneer u naar iets zoekt j niet gevulde olijven, dat verse groenten dient te vervangen. CISKA VERHEUL I NATUURLIJK kunt u groenten vervangen door gedroogde pruimen, appeltjes, peren, abrikozen of' tutti frutti. U zet ze naar behoefte Jn de week en kookt ze langzaam gaar. Zonod.ïg doet u er suiker bij, maar maak ze vooral niet té zoet. AI deze gedroogde vruchten laten zich uitstekend eten bij varkens- en kalfsvlees alsook by biefstuk e.d. Verder zijn ze natuuriyk heerlijk bfj alle gevogelte en wild. Hetzelfde geldt natuuriyk voor vruchten in blik die zich heel goed in de plaats van groenten laten nuttigen. Nu hebt U de keus tussen Molenaar's Kindermeel om zélf te koken of Molenaar's Kindermeel „BORDKLAAR". Molenaar's BORDKLAAR kindermeel wordt reeds tijdens de bereiding gekookt en kan dus zó uit het pak op het bord worden bereid. VLUG - GEMAKKELIJK - EENVOUDIG Molenaar's Kindermeel en Molenaar's BORDKLAAR kindermeel (herkenbaar door de rode band om de verpakking) zijn verkrijgbaar in alle Albert Heyn winkels. >angogeven hoekj kektnd* of Uuw* m«lk htt bord benodigde hoeveelheid pakje in de melk onderwijl met vork opkloppen - KLAAR

Allerhande | 1958 | | pagina 2