Eerste huisvrouwen krijgen obligaties ■minimus BIEDPRIJS VOOR SPAARZEGELS TOT 12 CENT GESTEGEN Nu ook groente en fruit in AH-Supermart Amsterdam Straks ook in Rotterdam „Levendige markt" Wm PÏCNICCEN - EEN KUNST DIE MEN KAN LEREN Dertien spaarzegels voor mets Aller ALBERT HEIJN N.V. ZAANDAM HOFLEVERANCIER SAHO01000207 Allerhande mei 1955 MEI 1953 Ook spaarobligaties ontmoeten levendige belangstelling ER zijn op dit moment al ongeveer zeventig dames (ver spreid over liet gehele land), die hun eerste spaar boekje vol hebben en dus reeds bezitster van een A.H.-waardcpapier zijn geworden. Deze zeventig dames, over het algemeen moeders van grote gezinnen, kunnen er op hogen het spits van het spaar systeem te hebben afgebeten. Ongeveer vijftig van hen kozen een winstdelende obligatie; de anderen zagen meer heil in een spaarobligatie. Intussen vertoont „de markt", zoals dat in vak termen heet, „een levendig karakter. De prijs, die ondershands voor AM. spaar ze gels ge boden wordt., loopt op. Enkele weken geleden bood men door middel van een advertentie in de lan delijke en provinciale pers 11 cent voor een zegel van een dubbeltje. Nu wil men al 12 cent voor een zegel geven. De huisvrouwen, die haar boodschappen bij Albert Heijn doen en ge bruik maken van de spaarregeling, zouden dus op iedere A.H.-obligatie- zegel van 10 cent 2 cent winst kunnen beha len. Iedere verstandige vrouw echter zal haar zegels in het daarvoor be stemde boekje plakken en de 2 cent winst voorlopig laten schieten. Want volgens de wet van vraag en aanbod zullen de obligaties en spaarobligaties veel meer waard worden dan hun aanschaffingsbedrag van 50.—. Niet onmogelijk is het dat, zoals ook al in enkele dag- en vakbladen is voorgesteld, een „officiële beursnotering" de waarde van de klantenobliga ties zal gaan aangeven. Mannen enthousiast In de maand Maart, toen de zegels pas in de A.-H.-winkels verschenen, vormden zij het onderwerp van menig gesprek. Zelfs de huisvaders, die zich voor de huishoudelijke beslom meringen niet sterk interesseren, toonden plotseling belangstelling voor de spaarzegels. Vrouwen, die niet dagelijks met obligaties omgaan en die beter bekend zijn met de prijs van verse sla en nieuwe aardappeltjes dan met een rentevoet, riepen de hulp van haar echtgenoot in. Deze heren, die over het alge meen niets liever doen dan zich ver verheven voelen boven de zwakke sexe, kregen de gelegen heid met hun kennis te pronken. Ondertussen echter raakten zij op de hoogte van het spaar systeem en wisselden daarover in fabriek of kantoor van gedach ten met hun collega's. Over het algemeen waren de mannen enthousiast voor de spaarregeling. De vrouwen daar entegen besloten eerst even de kat uit de boom te kijken. Stoutste verwachtingen overtroffen Nu, men kan rustig beweren, dat het dier uit de boom is. Het systeem blijkt door de klanten hoog te worden gewaar deerd. Men kan nu reeds zeggen, dat de groep „vaste klanten" van Albert Heijn vrijwel in zijn ge heel voor de obligaties spaart. En dat is een resultaat, dat de stoutste verwachtingen verre heeft overtroffen. t'%1 Buitenland reageert op A.H.-spaarsysteem DE eerste reacties uit het buitenland op het spaarsysteem van Albert Heijn N.V. zijn binnengekomen. Vertegen woordigers van een groot filiaalbedrijf te Frankrijk kwamen naar Nederland om het systeem te bestuderen, terwijl men ook in Duitsland enthousiast is voor de spaarregeling. Ver scheidene buitenlandse vakbladen hebben breedvoerige be schouwingen aan het A.H.-spaarsysteem gewijd. QE NIEUWSTE ONTWIKKELING op het gebied van de zelf bediening is dat thans kruidenierswaren samen met groen ten, fruit en aardappelen, alles verpakt, in één zaak kunnen worden gekocht. Werd in April j.l. een dergelijk modern bedrijf in de nieuwe Amsterdamsche tuinstad Slotermeer geopend, binnen enkele dagen heeft Rotterdam de primeur met de opening van de A.H. Supermart op het bekende adres aan de Nieuwe Binnenweg, waar onze afnemers dan niet alleen groen ten, fruit en aardappelen, maar ook voorverpakt lste kwaliteit vers vlees, keurig in cellofaan voorverpakt, kunnen betrekken. Hoe de huisvrouwen over dit nieuwe systeem oordelen, lees de enthousiaste brief op pag. 3! Neen, dit is geen bevel, maar meer een sugges tie! U behoeft helemaal niet te gaan picniccen met Pinkster, U zoudt het ook op elke andere willekeurige dag kunnen doen. Picniccen met Pinkster is meer als een opwekking bedoeld; U moet weten, er zijn omstreeks die tijd allerlei aantrekkelijke aanbiedingen in de A.H.-winkels, waarvan U juist dan ten volle voor Uw picnic zoudt kunnen profileren/ Om U enkele voor beelden te noemen: Die heerlijke Delica- tarepen, die U als be sluit bij een etentje buiten niet kunt mis sen. Ook de verruk kelijke Sprits- en Zaan- se koeken zijn een wel kome aanvulling van i fT SS»- heerlijk! Zo ongedwongen p de meegenomen boter hammetjes; ze behoe ven thuis niet gesmeerd en belegd te worden, U neemt ze zo maar mee en behalve erg smakelijk zijn zij ook nog voedzaam; hoe kan het anders met zo'n samenstelling van in grediënten! Gralis bekers En dan de limonade! Die neemt U dit keer niet alleen mee voor de siroop, laten wij dat maar eerlijk bekennen. Ja practisch is het wel om onderweg met be hulp van een veldfles water een heerlijke frisse dronk te kunnen nemen. Maar die gratis bekers tellen ook mee, want hiermede kunt U Uw pienickoffertje weer compleet maken. Probeert IJ Uw aantal bekers steeds in de zelfde kleur aan te vullen, want dat is het leukste. En kiest U dan ook Uw papieren ■ervetjes in overeen stemming hiermede. De „bordjes" Als „bordjes' voor Uw picnic-uitrusting kimt U het voordeligst de cartonnetjes opspa ren, waarop Uw vlees waren worden afgele verd. Deze behoeft U immers niet te wassen, want U kunt steeds nieuwe nemer.. Zorgt U er verder voor het benodigde aantal mes sen, vorken en lepel tjes mede te nemen. Dat behoeft niet ten koste van Uw tafelzil ver te gaan, want reeds voor een klein bedrag kunt U in een veel goedkopere uitvoering ook heel goed terecht. V oor het geval Waaraan U verder dan ook per se moet denken? Om een blik opener mede te nemen. Bij een onverwacht laat einde van een dag bui ten kunnen ook wat pakjes toast, een gevul de kampeer-boterpot, een of meer pakjes smeerkaas en wat geva rieerde blikjes hartige belegging als redders uit de nood, neen ster ker nog, als troostende vrienden uit Uw picnic- mand te voorschijn ko men. Sprits er bij Denkt U verder ook aan de mogelijkheid om dank zij de hulp van een busje Nescafé, een blikje koffiemelk en een thermosfles heet water Uw kostelijk kop ie koffie buiten onder het fluisterende loof der bomen niet mis te lopen? Ja juist, met een sprits of een Zaan- se koek erbij! Kersverse klant rekende wat zij anders betaalde 0E slagzin: „Albert Heijn maakt U het leven goed koper" kan geen beter be wijs krijgen dan het volgende verhaal, dat een van de filiaal chefs in het Zuiden van het land vertelde. Op zekere dag nl. kwam een enthousiaste (onbekende) dame zijn winkel binnen, die de chef opgetogen vertelde, dat hij haar voortaan tot zijn klantenkring kon rekenen. Aangetrokken door de nieu we spaarregeling besloot de kersverse A.H.-klant, die voor dien nooit een vaste levens middelenleverancier had gehad, haar boodschappen eens bij Albert Heijn te halen. Zij kocht voor 13.50 levensmid delen en nam daarbij 13 zegels, voor 1.30 Thuisgekomen rekende zij uit wat zij anders betaalde, wanneer zij haar boodschap pen dan eens in die winkel en dan weer bij die kruidenier haalde. Zij kioam tot de ont dekking, dat zij de 13 spaar zegels eigenlijk voor niets had gekregen want in vergelijking met de bedragen, die zij anders iedere week aan boodschappen uitgaf, was zij f 1.30 goedkoper uit. Een beter bewijs kan niet worden geleverd!

Allerhande | 1955 | | pagina 1